Ligowy raport 13/15.X.

Za nami kolejne ligowe zmagania naszych drużyn. Minionych meczów Lotnik nie zapamięta miło. Seniorzy przegrali w derbach Poznania z Przemysławem. Orliki drugi raz ulegli Liderowi Swarzędz.

KLASA B GRUPA I

15 października 2016 - 9 kolejka; godz.16:00

Lotnik-1997 Poznań – Przemysław Poznań 1-4 (0-0)

bramka: P.Rogoziński 58’ – P.Zemka 55’60’61’; P.Scheffler 90’+1.

żółte kartki: M.Sobik, S.Zadencki, R.Kwocz – S.Hasiński, S.Felski, M.Pańko.

Tym razem derby nie były udane dla Lotnika. Mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie, gdzie wpadły wszystkie bramki. Niestety ponownie przydażały się nam błędy w obronie, które tym razem rywal skrzętnie wykorzystał i wywiózł z Głuszyny 3 punkty. Dla gospodarzy była to trzecia porażka z rzędu i już szósta na własnym boisku w tym sezonie. Szkoda kolejnych straconych punktów, bo piłkarska jesień zbliża się ku końcowi, a my nadal w dole tabeli.

Lotnik-1997: Grzesiek Dąbek, Piotrek Pietrzak (65’Tomek Polak), Mariusz Pietrasz, Radek Kwocz, Rafał Wolniewicz, Marcin Sobik, Seba Zadencki, Jan Krystek (70’Hubert Grządzielski), Łukasz Lekier (75’Paweł Kozłowski), Przemek Rogoziński (75’Tomek Kostrzyński), Szymon Buko, trener: Arek Mikła. Nie zagrał: Piotrek Nyczak.

ORLIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA ORLIK E1 GRUPA I

13 października 2016 – 6 kolejka; godz.18:30

Lider Swarzędz – Lotnik-1997 Poznań 7-3 (3-1)

bramki: Bartek 5’12’; Mateusz 10’28’29’41’; Kamil 46’ – Damian 7’; Nikodem 26’31’.

Pierwsze spotkanie u siebie z Liderem przegraliśmy 3-8. W tym meczu rywal miał przewagę do czasu zdobycia pierwszej bramki. Później Lotnik zaczął śmielej atakować i szybko wyrównał. W dalszej części meczu każda z drużyn atakowała, ale to gospodarze mieli klarowniejsze sytuacje, co udokumentowali jeszcze dwoma bramkami. My mieliśmy swoje okazje, ale strzałom brakowało przede wszystkim siły. Wymarzony był za to początek drugiej połowy. Już w pierwszej naszej akcji strzeliliśmy bramkę. Wreszcie przebudził się Nikodem i dobijając strzał Damiana dał nam nadzieje, bo było już tylko 3-2. Niestety chwilę później gramy w osłabieniu i szybko tracimy dwie bramki, co trochę uspokoiło nasze zapędy. Ostatecznie drugi raz jesienią przegrywamy z Liderem, tym razem 3-7. Pozostała nam też nauczka, że nie można pozwalać na osłabienie drużyny w taki sposób.

Lotnik-1997: Tomek Stelmaszyk, Damian Arciszewski, Kacper Arnt, Bartek Jamrożek, Kasjan Klisz, Nikodem Kruk, Maks Nasternak, Kacper Pigla, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Sami Zubair, trener: Damian Kobierski.

Grano 2x25 minut.

Pozostałe wyniki: