Ligowy raport 9/23.IV.

Po przerwie nadrabiamy zaległości z meczów naszych drużyn. W A klasie nadal walczymy o utrzymanie. W trzech ostatnich meczach seniorzy zdobyli tylko 3 punkty i rywali w walce o utrzymanie ubywa. Do bezpiecznej strefy brakuje jeszcze 6 punktów. Udanie za to radzą sobie orliki. Jak na razie mają komplet punktów, jeden mecz zaległy i są liderami swojej grupy.

SENIORZY – KLASA A GRUPA I

09 kwiecień 2016 – 16 kolejka

Lotnik-1997 Poznań – Stella Luboń 0-1 (0-0)

bramka: A.Łukowiak 52’.

żółte kartki: R.Sobieraj (Lotnik) – A.Nowicki, D.Smulkowski (Stella).

Bardzo wyrównane spotkanie. Kilka dobrych i groźnych akcji w wykonaniu obydwu drużyn. Lecz w piłce liczy się to co w sieci, a tylko Stella trafiła do naszej bramki i wygrała ważne spotkanie. Lotnikowi powoli uciekają rywale w tabeli i musi szukać punktów w pozostałych spotkaniach.

Skład: Bartek Leśniewski, Roger Sobieraj, Marek Rybczyk, Przemek Strojny, Tomek Polak (80’Bartek Staszak), Łukasz Lekier, Mariusz Pietrasz, Marcin Sobik, Rafał Wolniewicz (46’Janek Krystek), Seba Zadencki (70’Wiktor Sadłek), Paweł Ochowiak (75’Paweł Kozłowski), trener: Arek Mikła. Nie zagrali: Damian Wójcik, Radek Kwocz, Piotrek Pietrzak.

16 kwiecień 2016 – 17 kolejka

Lotnik-1997 Poznań – Clescevia Kleszczewo 0-5 (0-4)

bramki: D.Akuszewski 16’; ŁGrajewski 17’,41’; P.Błaszczyk 18’; M.Kniat 61’.

żółte kartki: T.Polak, R.Wolniewicz M.Rybczyk (Lotnik) – ŁGrajewski (Clescevia).

czerwona kartka: P.Strojny 42’.

Początkowo na boisku było dużo walki, lecz przyszła 15 minuta gdzie w ciągu 3 minut straciliśmy trzy bramki. Jeszcze przed przerwą rywale strzelili czwartą bramkę a chwilę później czerwoną kartkę otrzymał Przemek i musieliśmy grać w dziesięciu. W kolejnych 45 minutach, drużyna pokazała charakter próbując wrócić do gry, lecz to rywale dołożyli jeszcze jednego gola (0-5) i takim wynikiem zakończyło się spotkanie.O meczu także na stronie Clescevii.

Skład: Bartek Leśniewski, Roger Sobieraj, Marek Rybczyk, Przemek Strojny, Tomek Polak (46’Janek Krystek), Mariusz Pietrasz, Marcin Sobik, Rafał Wolniewicz (70’Tomek Kostrzyński), Łukasz Lekier, Wiktor Sadłek (70’Bartek Staszak), Seba Zadencki (46’Piotr Nyczak), trener: Arek Mikła. Nie zagrali: Damian Wójcik, Radek Kwocz, Paweł Kozłowski.

23 kwiecień 2016 – 18 kolejka

Lider Swarzędz – Lotnik-1997 Poznań 1-2 (1-1)

bramki: M.Szymkowiak 26’ - P.Ochowiak 13’; Ł.Lekier64’.

żółte kartki: P.Rachwał, M.Szymkowiak (Lider) - B.Leśniewski, B.Staszak (Lotnik).

Od pierwszego gwizdka przycisnęliśmy rywala, co przełożyło się na kilka dogodnych sytuacji (od 2' powinniśmy prowadzić 1:0). W 13' po faulu na Janie Krystku sędzia podyktował rzut wolny, a z 25m nie do obrony uderzył Paweł Ochowiak. Lider szybko otrząsnął się po stracie bramkii zaczął przejmować inicjatywę jednak nie potrafił wykorzystać świetnych okazji (dobrze bronił również Bartosz Leśniewski). Upór zawodników ze Swarzędza się opłacił - w 25' trafili z kontrowersyjnego karnego. Do przerwy wynik się już nie zmienił, choć mieliśmy dwie 200% okazje na objęcie prowadzenia.
W drugiej części meczu gra stała się bardziej wyrównana, ale optyczną przewagę nadal miał Lider. My odgryzaliśmy się kilkuosobowymi kontratakami i to przyniosło pozytywny skutek - w 60' Łukasz Lekier wykorzystał sytuację "sam na sam" po asyście Pawła Ochowiaka. Rywale po utracie bramki rzucili się do ataku i desperacko dążyli do zdobycia wyrównującego gola. Obrona Lotnika przetrzymała ten napór, w samej końcówce byliśmy nawet blisko bramki na 3:1. Wygrywamy bardzo ważne i wyrównane spotkanie.

Skład: Bartek Leśniewski, Roger Sobieraj, Mariusz Pietrasz, Radek Kwocz, Tomek Polak (88’Piotrek Pietrzak), Bartek Staszak, Wiktor Sadłek (75’Tomek Kostrzyński), Janek Krystek (60’Rafał Wolniewicz), Paweł Kozłowski (60’Seba Zadencki), Łukasz Lekier, Paweł Ochowiak, trener: Arek Mikła. Nie zagrali: Damian Wójcik, Arek Nowak, Piotr Nyczak.

ORLIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA ORLIK E2 GRUPA VIII

09 kwiecień 2016 – 2 kolejka

Jadwiżański K.S. Poznań – Lotnik-1997 Poznań 3-5 (1-2)

Bramki: Nieznany 16’ 37’ 38’ - Damian 2’; Maks 7’ 36’ 45’; Nikodem 30’.

Dobry mecz w wykonaniu orlików. Gra wysokim presingiem i kilka akcji w przeciągu 15 minut zaowocowały tylko dwoma bramkami, a powinno być więcej. Brawa dla bramkarza rywali. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy to nasza dekoncentracja. Pozwoliliśmy rywalowi na więcej i straciliśmy bramkę. Druga połowa podobna. Mocny początek i uciekliśmy na trzy bramki. Następnie nastąpiło rozluźnienie w drużynie i JKS zbliżył się na jedną bramkę. Ale w szeregach mamy Maksa, który ustrzelił w tym meczu hat-tricka i w 20 minucie uspokoił naszą grę. O meczu także na stronie JKS kilknij tutaj.

Zagrali: Tomek Stelmaszyk, Damian Arciszewski, Rysiek Figler, Bartek Jamrożek, Nikodem Kruk, Maks Nasternak, Igor Strzelczyk, Wojtek Wardal, Sami Zubair, trener: Damian Kobierski.

16 kwiecień 2016 – 3 kolejka

Lotnik-1997 Poznań – Las Puszczykowo 7-0 (2-0)

Bramki: Maks 7’ 22’ 33’ 44’ 48’; Damian 27’; Kuba 28’.

Bardzo dobry mecz chłopaków. Widać postępy w grze i wreszcie realizacja poleceń przedmeczowych trenerów. Wysoki presing w pierwszej połowie sprawiał rywalowi duży problem. Skończyło się na dwóch bramkach, choć powinno być więcej. Druga połowa to już nasza dominacja. Szybki odbiór piłki i dużo akcji pod bramką przeciwnika pokazało, że chłopaki są w gazie. Pochwalić trzeba także grę naszej defensywy, która wiosną pierwszy raz zagrała na zero z tyłu. Rozkręcił się ponownie Maks, który strzelił w meczu 5 bramek (trzeci mecz z workiem bramek!!!). Oby więcej takich spotkań w naszym wykonaniu.

Zagrali: Tomek Stelmaszyk, Damian Arciszewski, Kacper Arnt, Bartek Jamrożek, Maks Nasternak, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Sami Zubair, trenerzy: Damian Kobierski, Mariusz Pietrasz.