Ligowy raport 02.IV.

Lider A klasy za silny dla nas i z Jarosławca wracamy bez punktów. Udanie za to rozpoczeli rozgrywki orliki. W telegraficznym skrócie z ligowych boisk, gdzie grały nasze drużyny.

SENIORZY – KLASA A GRUPA I

2 kwiecień 2016 – 15 kolejka

Orkan Jarosławiec – Lotnik-1997 Poznań 5-0 (3-0)

bramki: J.Głowacki 7’; B.Paczkowski18’; K.Kudła 27’; A.Barczak 72’; Ł.Heigenbarth 80’.

żółte kartki: M.Pietrasz, R.Kwocz.

Wynik do końca nie odzwierciedla przebiegu spotkania. Lotnik zagrał przyzwoite zawody, nie licząc sytuacji przy stracie trzech goli. Niestety zabrakło też szczęścia pod bramką gospodarzy, gdy piłka jak zaczarowana trafiała w słupek lub mijała o centymetry bramkę. Swoich szans nie wykorzystali wtedy min. Łukasz i Michał. Co więcej trzy bramki straciliśmy po błędach w defensywie dając prezenty napastnikom i Orkan mógł być spokojny o wynik.

Następne spotkanie zagramyw sobotę na Głuszynie  ze Stellą Luboń, czyli pierwszy mecz z kilku o tzw. sześć punktów.

Skład: Damian Wójcik, Roger Sobieraj, Radek Kwocz, Przemek Strojny, Tomek Polak, Łukasz Lekier, Mariusz Pietrasz (68’Bartek Staszak), Marcin Sobik, Janek Krystek (52’Michał Becela), Paweł Kozłowski (60’Rafał Wolniewicz), Seba Zadencki (78’Piotrek Pietrzak), trener: Arek Mikła. Nie zagrali: Czarek Nowaczyk, Arek Nowak, Piotr Nyczak.

ORLIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA ORLIK E2 GRUPA VIII

2 kwieciń 2016 – 1 kolejka

Lotnik-1997 Poznań – UKS Śrem 8-6 (3-2)

Bramki: Nikodem 9’ 33’ 36’; Maks 12’ 29’ 45’; Damian 24’ 35’- Feliks(3 bramki), Staś, Jan, Paweł (po 1 bramce).

Udany początek ligi w wykonaniu orlików. Na Głuszynie pewnie pokonali drużynę UKS Śrem. Początek meczu jednak tego nie zapowiadał. Po 5 minutach przegrywaliśmy 0:2, a pierwszy strzał na bramkę oddaliśmy dopiero w 8 minucie. Chwilę później Nikodem strzelił pierwszą bramkę dla nas i zmienił się obraz gry. Ataki sunęły to z jednej to z drugiej strony, ale to Lotnik wyrównał, a tuż przed końcem pierwszej połowy objął prowadzenie. Druga część spotkania to ponownie dużo akcji z każdej strony. Lecz do bramki trafiali tylko lotnicy i po 15 minutach było 7:2 dla Lotnika!. Ale potem pewni swego pozwoliliśmy przeciwnikowi na więcej i oni powoli odrabiali straty. Jeszcze na 5 minut przed końcem Maks trafił do siatki i uciekliśmy na bezpieczne cztery gole, by stracić dwie bramki w 3 minuty i zrobiło się nerwowo. Ostatecznie pokonaliśmy UKS Śrem 8:6. Cieszą pierwsze punkty i ilość bramek. O meczu także kilknij tutaj.

Zagrali: Tomek Stelmaszyk, Damian Arciszewski, Kacper Arnt, Mateusz Dziamski, Rysiek Figler, Bartek Jamrożek, Nikodem Kruk, Maks Nasternak, Igor Strzelczyk, Wojtek Wardal, Sami Zubair, trener: Damian Kobierski.

Powiązana galeria: