Ligowy raport 30.IV.

Po bardzo emocjonującym meczu Lotnik wygrał z KS Łopuchowo 3-2. Walka o utrzymanie trwa nadal. Do bezpiecznego miejsca brakują 3 punkty.

SENIORZY – KLASA A GRUPA I

30 kwiecień 2016 – 19 kolejka

Lotnik-1997 Poznań – KS Łopuchowo 3-2 (2-1)

bramki: Ł.Lekier 4’; Rafał Wolniewicz 41’; T.Kostrzyński 78’ – K.Ignaszak 38’; T.Łukaszyk 80’.

żółte kartki: T.Polak (Lotnik) – H.Czerwiński (Łopuchowo).

Początek meczu był bardzo nerwowy, drużyny popełniły kilka prostych błędów, co przyczyniło się do powstawania okazji podbramkowych dla obydwu ekip. Lecz to my, już w 4 minucie objęliśmy prowadzenie - Paweł Kozłowski obsłużył podaniem będącego na lewej flance Łukasza Lekiera, ten przedryblował dwóch rywali i strzelił wprost w bramkarza, który wypluł piłkę - to wykorzystał nasz kapitan i trafił pomiędzy graczami Łopuchowa. Chwilę później mogliśmy prowadzić wyżej, ale nie zdołaliśmy wykorzystać kolejnego błędu niepewnego golkipera rywali. Drużyny w końcu wyszumiały się, gra się ustabilizowała. Połowa zbliżała się ku końcowi, gdy w 38 minucie Łopuchowo wyrównało po rzucie rożnym z prawej strony. Zabrakło komunikacji pomiędzy obroną a bramkarzem. Lecz to my schodziliśmy na przerwę prowadząc. Rafał Wolniewicz idealnie odnalazł się w zamieszaniu po rzucie wolnym z 41 minuty i uderzył tuż obok bramkarza po zgraniu głową Mariusza Pietrasza. Do szatni schodziliśmy przy wyniku 2-1.

W drugiej połowie rywale musieli zaatakować, gra stała się bardziej ostra. Skutecznie odpieraliśmy te ataki, dodatkowo wyprowadzając groźne kontry. Jedną fantastyczną interwencją popisał się nasz bramkarz, który świetnie sparował płaski strzał w długi róg. Spotkanie weszło w decydującą fazę. W 78 minucie zaskoczyliśmy mocno otwarte Łopuchowo - po szybko wykonanym aucie Łukasz Lekier znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak w ostatnim momencie ujrzał lepiej ustawionego rezerwowego Tomasza Kostrzyńskiego, który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. Jednak nie był to koniec emocji, 2 minuty później przeciwnicy złapali kontakt, po sporym zamieszaniu w naszym polu karnym. Na szczęście ostatnie napory przetrzymaliśmy i wygrywamy drugie spotkanie pod rząd.

Skład: Bartek Leśniewski, Marek Rybczyk, Mariusz Pietrasz, Radek Kwocz, Tomek Polak, Bartek Staszak (60’Marcin Sobik), Wiktor Sadłek, Łukasz Lekier, Rafał Wolniewicz (55’Tomek Kostrzyński), Paweł Ochowiak (88’Piotrek Pietrzak), Paweł Kozłowski (70’Piotrek Nyczak), trener: Arek Mikła. Nie zagrali: Damian Wójcik, Arek Nowak.

Przedstawiamy strzelców bierzących rozgrywek. Pierwszą trójkę i dorobek naszych zawodników.