Ligowy raport 19.VI.

To już były ostatnie mecze w tym sezonie. Niestety nasze drużyny nie punktowały i z wyjazdów wracają z porażkami. Seniorzy polegli w Książu, a orliki po ciężkiej walce minimalnie przegrali z Mosiną.

SENIORZY – KLASA A GRUPA I

19 czerwca 2016 – 26 kolejka; godz.16:00

Pogoń Książ Wlkp. – Lotnik-1997 Poznań 5-1 (3-1)

bramki: K.Galusik 9’33’; W.Tomczyk 22’; P.Prałat 65’; R.Stefaniak 82’ – Ł.Lekier 45’.

żółte kartki: P.Prałat, M.Maćkowiak, M.Nowak (Pogoń).

Ostatnie spotkanie w A-klasie zakończyło się wysoką porażką Lotnika 1-5. Pogoń dobrze weszła w to spotkanie i po 9 minutach prowadzila 1-0. Następnie w ciągu 15 minut zdobyła dwie bramki i wszystko było jasne, kto wygra ten mecz. Lotnik jeszcze przed przerwą za sprawą niezawodnego w tym sezonie Łukasza, strzelił jak później się okazało honorową bramkę. W drugiej części strzelali już tylko gospodarze i zasłużenie wysoko pokonali Lotnika. Mecz pokazał całokształt sezonu Lotnika. Tragiczne wystepy jesienią i trochę lepsze wiosną nie pozwoliły drużynie, na dłuższy pobyt na tym poziomie.

Lotnik-1997: Dominik Wójcik, Tomek Polak, Radek Kwocz, Przemek Strojny, Janek Krystek (70’Arek Nowak), Piotrek Pietrzak, Łukasz Lekier, Wiktor Sadłek, Marcin Sobik, Tomek Kostrzyński, Rafał Wolniewicz (60’Czarek Nowaczyk), trener: Arek Mikła. Nie zagrali: Paweł Kozłowski, Seba Zadencki.

ORLIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA ORLIK E2 GRUPA VIII

19 czerwca 2016 – 10 kolejka; godz.14:00

Orlik Mosina – Lotnik-1997 Poznań 4-3 (3-2)

Bramki: nieznani 8’19’23’30’ – Wojtek 5’; Maks 14’44’.

Dobry mecz w wykonaniu naszych orlików. Mimo porażki zagraliśmy naprawdę niezłe zawody. Mecz mógł się podobać, dużo walki, emocji i akcji z każdej ze stron, po których padło tylko 7 bramek. My w 5 minucie objeliśmy prowadzenie (Wojtek z główki po dośrodkowaniu z rożnego przez Damiana), ale rywale natychmiast wyrównali. Kilka minut później Maks trafił na 2-1 dla nas, lecz następnie Orlik strzelił dwie bramki i zwycięstwa nie oddał do końca meczu. Mogliśmy to spotkanie nawet zremisować, bo okazje ku temu były, ale my jak i rywale nie wykorzystaliśmy dogodnych sytuacji. Po meczu była radość z zajęcia III miejsca w naszej grupie i chłopcy uczcili to szampanem (bezalkoholowym:)), oraz dostali upominki od jednej z mam. Orlik dzień później pokonał Śrem i wygrał grupę.

Lotnik-1997: Tomek Stelmaszyk, Damian Arciszewski, Kacper Arnt, Bartek Jamrożek, Nikodem Kruk, Maks Nasternak, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Sami Zubair, trener: Damian Kobierski.