Tylko jeden punkt zdobyły nasze drużyny w miniony weekend. Seniorzy zremisowali i oddaliły się ich szanse na utrzymanie w A klasie. Orliki dostali lanie w Śremie i szybują w dół.

14 maja 2016 – 21 kolejka

Lotnik-1997 Poznań – Czarni Czerniejewo 2-2 (1-1)

bramki: M.Kuliński (s) 25’; Ł.Lekier 76’– P.Malinger 7’; Z.Kościański 75’.

żółte kartki: T.Kostrzyński, P.Ochowiak (Lotnik) - P.Malinger (Czarni).

Czarni lepiej rozpoczeli to spotkanie i w pierwszej połowie mieli przewagę. Już w 7 minucie wyszli na prowadzenie, gdy w sytuacji sam na sam z Bartkiem wyszedł zawodnik gości, obsłużył podaniem kolegę, a ten trafił do pustej bramki. Lotnik stwarzał zagrożenie grając kontrą, ale to nie przynosiło goli. Dopiero jedna z wrzutek w pole karne i niefortunna interwencja obrońcy rywali, zmyliła bramkarza i było 1-1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Druga część to po dobrym początku gości z minuty na minutę lepiej radził sobie Lotnik, stwarzając zagrożenie pod bramką rywala. Fakt Czarni mieli dwie dobre akcje, po których powinny paść bramki, ale brakowało zimnej krwi przy ich wykończeniu. Cześciej atakował gospodarz, ale efektem były tylko rzuty rożne, chyba z pięć. Jednak to Czarni w 75 minucie wyszli na prowadzenie. Ponownie w sytuacji sam na sam znalazł się jeden z zawodników rywala i tym razem z 7 metrów pewnie strzelił obok Bartka. Nie mineła minuta i Lotnik zaatakował ze szczęśliwym finałem. Rafał przelobował bramkarza gości, a ten popisał się interwencją meczu wybijając piłkę z lini bramkowej. Jednak gospodarze przejeli piłkę i Łukasz strzałem zza pola karnego doprowadził do remisu 2-2. Wynik do końca meczu nie zmienił się i drużyny podzieliły się punktami. O meczu także na sport gniezno.

Ten punkt nic nie dał żadnej z drużyn. Lotnik nadal jest w złej sytuacji i jego szanse na utrzymanie są minimalne. Wielu twierdzi że już wykreowala się trójka spadkowiczów: Maratończyk, Lotnik-1997 i Przemysław. Do końca jest jednak 5 kolejek i maksymalnie 15 punktów do zdobycia. Do bezpiecznego miejsca tracimy 8 punktów (Polonia II, Łopuchowo). Zagramy jeszcze z Zawiszą, Maratończykiem, Przemysławem, Polonią II i Pogonią. Widząc co się dzieje w tej rundzie, że każdy z każdym może wygrać i lepszą grę Lotnika wiosną niż jesienią, trzeba wierzyć że dopóki piłka w grze, to jest szansa. Ale na potknięcie już miejsca nie ma.

Skład: Bartek Leśniewski, Marek Rybczyk, Mariusz Pietrasz, Radek Kwocz, Tomek Polak (60’Seba Zadencki), Wiktor Sadłek, Marcin Sobik, Paweł Ochowiak, Paweł Kozłowski (60’Roger Sobieraj), Łukasz Lekier, Tomek Kostrzyński (65’Rafał Wolniewicz), trener: Arek Mikła. Nie zagrali: Piotrek Michalczyk, Piotrek Pietrzak, Arek Nowak.

ORLIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA ORLIK E2 GRUPA VIII

14 maja 2016 – 6 kolejka

UKS Śrem – Lotnik-1997 Poznań 12-1 (5-0)

Bramki: Maks 31’ – Stasiek i Feliks (po 3 gole); Ksawery i Kuba (po 2); Paweł i Oskar (po 1).

Orliki dostali srogie lanie od UKS Śrem. Co dzieje się z drużyną, która rewelacyjnie rozpoczeła rozgrywki? Maszyna się zacieła, wręcz uległa poważnej awarii. Nie było walki, gra na stojąco i bez pomysłu. Rywal zagrał dużo lepiej, przede wszystkim zespołowo!!! Przewyższał nas pod każdym względem, grał ambitniej i to przyczyniło się do wyniku. My wyglądaliśmy jak byśmy grali pierwszy raz ze sobą. I tyle o spotkaniu. Trzeba wziąć się do pracy. O meczu także na UKS Srem.

Zagrali: Tomek Stelmaszyk, Damian Arciszewski, Bartek Jamrożek, Maks Nasternak, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Sami Zubair, trener: Damian Kobierski.