Ligowy raport 07.XI.

W ostatni weekend nasze drużyny zdobyły tylko jeden punkt. Byli to młodzicy, którzy na zakończenie ligi zdobyli ważny punkt. Seniorzy i orlicy natomiast przegrali swoje mecze na Głuszynie. Porażka pierwszej drużyny zabolała najmocniej.

ORLIK – WZPN ORLIK E2 GRUPA VII

Lotnik-1997 Poznań – AKF Poznań 0-6 (0-2)

Rywale po raz drugi okazali się lepsi i tym razem pewnie pokonali naszą młodzież 6-0. Tylko przez pierwsze 15 minut nawiązaliśmy równorzędną walkę, ale nie potrafiliśmy pokonać bramakrza AKF. Dwie szanse miał Maks po akcjach z Kubą, ale po jego strzałach piłka minimalnie mijała słupek bramki. W poprzeczkę trafili Bartek (z połowy boiska!!!) i Kuba. Okazję na gola z główki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego miał jeszcze Mateusz (najmniejszy w tym momencie na boisku), ale piłka tylko postraszyła bramkarza rywali przechodząc wzdłuż bramki. Później do głosu doszli przeciwnicy, którzy przejeli inicjatywę.

Druga połowa to nasza niemoc i dalsze groźne ataki gości. Dobrze spisywał się w bramce Tomek, ale nie miał szans przy wpuszczonych bramkach. My tylko kilka razy uderzyliśmy w światło bramki (Kuba, Maks, Nikodem), lecz były to strzały słabe i nie sprawiły kłopotu bramkarzowi rywala. Przegraliśmy zasłużenie będąc drużyną wyraźnie słabszą.

Zagrali: T.Stelmaszyk, M.Dziamski, R.Figler, M.Jackowski, B.Jamrożek, N.Kruk, M.Nasternak, I.Strzelczyk, J.Szturomski W.Wardal, S.Zubair, trener: D.Kobierski.

MŁODZIK – RED BOX JUNIOR LIGA

Lotnik-1997 Poznań – Szkola Futbolu Gułtowy 1-5 (1-3)

Bramka: Damian Z.

Mecz bez większej historii. Lotnicy nie grali źle, ale przciwnik był lepszy. Porażka mogła być skromniejsza, jednak nasi piłkarze nie ustrzegli się błędów. Bezlitośnie wykorzystali to przeciwnicy i zasłużenie wygrali mecz. Jedyną bramkę dla Lotnika w tym spotkaniu zdobył Damian po indywidualnej akcji.

Lotnik-1997 Poznań – WAP Luboń 3-3 (1-1)

Bramki: Damian Z. 1, Damian A. 12, Kuba 14.

To spotkanie było pelne dramaturgii. Mecz mógl się podobać. Nasi grali bardzo dobrze i byli o krok od zwycięstwa. Już w pierwszej minucie Lotnik wyszedł na prowadzenie po strzale Damiana Z. po indywidualnej akcji. Rywale jednak wyrównali i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie już pierwsza akcja dała nam prowadzenie po celnym strzale Damiana A., przy asyście Damiana Z. 2-1 dla nas i radość na trybunach. Nie minęło dużo czasu i Kuba po podaniu Damiana Z podwyższył na 3-1 dla Lotnika i trybuny oszalały z radości. Wszyscy już widzieli końcowy sukces, lecz piłkarze WAP konsekwentnie dążyli do celu i strzelili dwa gole. 3-3 i koniec meczu.

Ten remis okazał się cenny. Pozwolił nam zająć 7 miejsce w końcowej klasyfikacji i wyprzedzić dwie drużyny. Nie jest źle. Podnosimy swoje umiejętności piłkarskie i z meczu na mecz jest coraz lepiej. Dziękujemy trenerowi Mariuszowi i piłkarzom za wysiłek a rodzicom za doping i organizację transportu.

Zagrali: P.Janczewski, D.Arciszewski, K.Kasprzak, K.Łukaszewski, M. Nasternak, M.Zacios, D.Zygmunt, trener: M.Pietrasz.

W całym turnieju grali również: K.Czwajda, P.Łucewicz, N.Kruk, T.Stelmaszyk, K.Szturomski, W.Wardal.

Młodzicy zakończyli piłkarską jesień ligową, natomiast orlicy zagrają jeszcze 11 listopada mecz wyjazdowy z Wartą. Mimo to zakończyliśmy już oficjalnie rundę we wspólnym gronie, korzystając z okazji i meczu orlików na Głuszynie. Dziękujemy serdecznie babci jednego z zawodników za ugotowanie przepysznej grochówki, którą zajadali się obecni chłopacy, rodzice a nawet rywale z AKF. Wszystkim bardzo smakowała.

Zdjęcia z zakończenia ligi Red Box:

SENIORZY – A KLASA GRUPA I

Lotnik-1997 Poznań – Przemysław Poznań 1-2 (0-2)

Bramka: B.Kania 70.

Niestety spełnił się czarny scenariusz i przegraliśmy to spotkanie 1-2. Porażka spowodowała, że spadamy na ostatnie miejsce w tabeli pierwszy raz w historii gry w A klasie. W ciągu trzech minut straciliśmy dwie bramki, co zmusiło nas od 20 minuty do bardziej ofensywnej gry, żeby odrobić straty. Lotnik z minuty na minutę powiększał swoją przewagę na boisku, ale w pierwszej połowie nie przyniosło to efektu bramkowego. Druga połowa to już zdecydowane ataki gospodarzy, a goście ograniczyli się do kontr. Nasze akcje nie przynosiły przez dłuższy czas bramek, a ładne strzały pewnie wyłapywał bramkarz Przemysława. Lotnik w 70 minucie po strzale Bartka zdobył gola dającego nadzieje na punkty w tym meczu. Gospodarze ruszyli jeszcze bardziej do atatku i strzelili drugą bramkę, ale radość przerwał sędzia liniowy pokazując spalonego. Był to meczu walki i dużego zaangażowania zawodników, ale ponownie bez punktów. Także Głuszyna nadal jest bardzo gościnna dla przyjezdych drużyn. Została już tylko jedna szansa, żeby zakończyć tą czarną serię meczy na własnym obiekcie w tym roku 14 listopada z Pogonią.

Skład: P.Michalczyk, B.Kania, R.Kwocz, Ł.Lekier, P.Ochowiak, M.Pietrasz, P.Pietrzak (65’R.Sobieraj), T.Polak, B.Winkler (65’M.Rybczyk), W.Sadłek, P.Rogoziński, trener: A.Mikła. Nie zagrali: P.Kozłowski, B.Staszak, R.Wolniewicz, J.Krystek, P.Strojny.

Przedstawiamy strzelców bierzących rozgrywek. Pierwszą trójkę i dorobek naszych zawodników.