Czas na ligę.

Przygotowania drużyny seniorów do rundy wiosennej dobiegły końca. Odliczane już są godziny do pierwszego gwizdka sędziego. W najbliższą niedzielę zagrają pierwszy ligowy mecz w tym roku.

Tegoroczne przygotowania drużyny seniorów do rundy wiosennej rozpoczęły się w połowie stycznia. Początkowo zawodnicy trenowali na hali, następnie na naszym obiekcie na OSiR Głuszyna. Drużyna rozegrała 5 sparingów. Odniosła 3 porażki, raz zremisowała i raz wygrała. Jedyne zwycięstwo odnieśliśmy z B klasowym GKS Golęczewo (9:2), pozostałe mecze graliśmy z wyżej notowanymi drużynami z A klasy. Trener Dariusz Gajowiecki był zadowolony z frekwencji, która wynosiła średnio powyżej 15 zawodników. Niestety największą bolączką był brak boiska pełnowymiarowego, na którym drużyna mogłaby się dobrze przygotować. Nasze jest w fazie przygotowań do wiosny, a o infrastrukturze boisk na Poznaniu chyba nie ma co się rozwodzić, bo jest kiepsko. Tak więc nasza drużyna przygotowywała się na naszej „łące”. Mimo przeciwieństw losu seniorzy ciężko pracowali i sumiennie wykonywali zadania trenera. Mamy nadzieje że to zaangażowanie przyniesie efekty w wiosennych meczach. Kadra praktycznie nie zmieniła się, ale kilku graczy po jesieni nie wróciło do treningów. Do drużyny dołączyło 7 „nowych/starych” zawodników, co zwiększyło rywalizację w drużynie. Spowodowało to także większą mobilizację w zespole, ponieważ każdy chciał pokazać się trenerowi z jak najlepszej strony.

Lotnik rozpocznie ligę tydzień wcześniej niż zaplanowano jej start. Zagrają mecz z KS Strzeszyn Poznań. Będzie to mecz 17 kolejki (świątecznej) rozegrany awansem na prośbę rywali. Pierwsze spotkanie nasz zespół wygrał 5:0. Rywale przez przerwę zimową zrobili jednak duże postępy, więc nie wolno zlekceważyć przeciwników, ponieważ możemy zacząć wiosnę od falstartu. Trenerowi i zawodnikom życzymy wiosną powodzenia i samych zwycięstw.

Wynik meczów towarzyskich:

Lotnik-1997 Poznań – Clescevia Kleszczewo 1:3

Lotnik-1997 Poznań – Luboński KS Luboń 3:5

Lotnik-1997 Poznań – Antares Zalasewo 1:4

Lotnik-1997 Poznań – GKS Golęczewo 9:2

Lotnik-1997 Poznań – Pogrom Luboń 3:3

Przybyli:

Tomasz Polak (Stella Luboń), Oleksandr Danyliuk (Clescevia Kleszczewo), Dawid Szczepankiewicz (Lider Swarzędz), Tomasz Kostrzyński (Luboński KS), Mikołaj Becela, Radosław Sobkowicz (bez klubu), Adrian Pieprzyk? (SKS 13 Poznań).

Odeszli:

Łukasz Czuj, Marcin Ignasiak, Krystian Krzewiak, Filip Krajniak, Andrzej Leski, Dawid Narloch (zrezygnowali z gry).