VII miejsce w Polibudzie.

Zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi, wzięli udział w turnieju halowym Polibuda Kids Cup w Poznaniu. Wśród 11 drużyn zajeli VII miejsce przegrywając mecz o V miejsce po rzutach karnych. Zabrakło tylko albo aż szczęścia w tym ostatnim meczu.

Skład drużyny: Tomek Stelmaszyk, Damian Arciszewski, Nikodem Kruk, Maks Nasternak, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Sami Zubair, trener: Damian Kobierski.

Lotnik-1997 Poznań – A.P.M.P. Poznań 3-0

Od początku spotkania mieliśmy inicjatywę, a rywale nie byli w stanie zagrozić naszej bramce. Pierwszego gola w turnieju dla nas zdobył Kuba po akcji z Nikodemem. Drugą bramkę strzelił Nikodem po ładnej asyście Maksa, a wynik ustalił Damian. Rywale grali ambitnie do końca, ale nasza defensywa nie pozwolila rozwinąć im skrzydeł.

Lotnik-1997 Poznań – S.F. Luboń 1-3

Nie wyciągneliśmy wniosków z poprzedniego turnieju. Ponownie, rywale rozpoczeli spotkanie od mocnego strzału z połowy boiska pod poprzeczkę i przegrywaliśmy 0-1. Brak koncentracji, strzał niezablokowany i Tomek był bez szans. Chwilę później wyrównał Maks (Damian), ale następnie po naszych stratach piłki na połowie boiska, rywale strzelili nam dwie bramki i wygrali to spotkanie.

Lotnik-1997 Poznań – Warta Śrem 1-0

Mecz ważny dla obu drużyn. Przegrana drużyna musiałaby grać baraż o awans do ćwierćfinału z trzecią drużyną innej grupy. Odważniej zaczeli Warciaże, którzy mieli przewagę nad nami. Jednak my też groźnie atakowaliśmy i to my zdobyliśmy bramkę dzięki Damianowi. Potem cofneliśmy się za głęboko i zaczęła się tzw. obrona Częstochowy, z której wyszliśmy zwycięsko.

Ćwierćfinał

Lotnik-1997 Poznań – Orlik Mosina 0-3

W tym spotkaniu to przeciwnik miał przewagę. My nie potrafiliśmy poważnie zagrozić bramce rywala. Przypadkowo stracona bramka, gdzie mieliśmy wyjątkowego pecha, ustawiła spotkanie. Próba odrobienia strat sprawiła, że po kontrach rywale nas dobili.

Mecz o V miejsce

Lotnik-1997 Poznań – Warta Śrem 1-1 k. 1-2

Ponownie w tym turnieju graliśmy z Wartą, która zwycięsko przeszła baraże, ale przegrała tak jak my w ćwierćfinale. Tym razem był to bardzo wyrównany pojedynek, w którym objeliśmy prowadzenie 1-0 – bramka Maksa (Damian), ale już nie cofneliśmy się na wlasną połowę. Walczyliśmy dalej, mieliśmy szanse, ale to rywale na 55 sekund przed końcem, po rykoszecie strzelili nam wyrównującą bramkę. Jeszcze w końcówce Lotnik miał trzy szanse na gole, lecz piłka minimalnie mijała bramkę przeciwnika. O końcowym wyniku decydowały rzuty karne, w których przegraliśmy 1-2.