Podsumowanie sezonu 2016/17.

Sezon piłkarski 2016/17 został zakończony. Przedstawiamy krótkie podsumowanie dokonań naszych drużyn.

Drużyna seniorów miniony sezon zagrała w poznańskiej Klasie B w grupie I. Ze względu na planowany remont boiska na Głuszynie, całą jesienną rundę zagrali u siebie, a wiosnenną na wyjazdach. Podopieczni trenera Arkadiusza Mikły jako spadkowicze, brani byli pod uwagę przez lokalny portal internetowy, jako jeden z pretendentów do awansu do A klasy. Taki prognostyk rozbudził nadzieje w nas wszystkich, liczyliśmy na dobre występy i po cichu rzeczywiście marzono o powrocie o klasę wyżej. Zresztą w drużynie nastroje były bojowe i duże nadzieje. Niestety rzeczywistość okazała się okrutna i musieliśmy bardzo szybko z marzeń o awansie zrezygnować, a co za tym idzie w drużynie po rundzie jesiennej wesoło nie było. Świadczą odejścia zawodników i słaba mobilizacja na mecze wiosną. Jesienią prawie na wszystkich meczach był komplet i trener miał tzw. kłopot bogactwa. Wiosną natomiast na mecze jechaliśmy w 11 czy 12 zawodników. Doszło do tego złe morale wewnątrz drużyny, co przyczyniło się m. in. do kompromitującego dla klubu wydarzenia z Owińsk. Drużyna ostatecznie zajeła 10 miejsce co jak na przedsezonowe aspiracje wynik bardzo słaby. Faktem jest że w tym roku grupa była bardzo mocna, bo przy bezapelacyjnie najlepszej IKP Olimpii, oraz dwóch spadkowiczach (Łopuchowo, Przemysław) i trzech dobrych drużynach powracających do rozgrywek (Piast, Lechita i Błękitni) o awans było bardzo trudno, to wynik drużyny w środku stawki można by ocenić pozytywnie, a niestety tak się nie skończyło. Lotnik odniósł 8 zwycięstw, 4 remisy i 14 porażek, co dało mu 28 punktów. Zdobył 47, a stracił 70 bramek. Tak więc atak i obronę można porównać z wynikiem ogólnym drużyny czyli okolice 10 miejsca. Najlepszym strzelcem drużyny był Łukasz Lekier (17 bramek). W całym sezonie zagrało aż 32 zawodników (większość grała jesienią). Lotnik jako jedyny może pochwalić się, że odebrał punkty Olimpii (27 wygranych i 1 remis) po jesiennym remisie 1:1 na Głuszynie.

Obecnie seniorzy mają przerwę w treningach, do których wrócą w drugiej połowie lipca. Z końcem sezonu trenrem drużyny seniorów przestał być Arkadiusz Mikła i trwają poszukiwania nowego szkoleniowca (trwają rozmowy). Nadal jest problem z boiskiem, którego remont miał ruszyć wiosną a tego nie widać. Wykonawca został wybrany w maju i miał ruszyć z pracami na dniach, ale jakoś dziwnie się to wszystko przedłuża. Jednakże wszystkich chętnych zawodników do gry w naszej drużynie w B klasie zapraszamy na treningi w nowym sezonie – szczegóły na bierząco na facebook.

Jeżeli chodzi o drużyny młodzieżowe to w tym sezonie wystawilliśmy już trzy zespoły (runda wiosenna), rocznik 2006, 2007 (orlik) oraz 2008 i młodsi (żak). Sezon zaczeliśmy od mocnego i ciężkiego przygotowania w sierpniu na własnym obiekcie. Zimą wystąpiliśmy w kilku turniejach halowych, co dla żaków było nowym przeżyciem i dużym doświadczeniem. W lidze WZPN zagrała tylko najstarsza drużyna rocznika 2006 (jesień i wiosna). Tutaj liczyliśmy na coś więcej, że wreszcie ten zespół odpali i pokaże to co potrafi. Niestety jeszcze nie wypaliło, chociaż nie było źle. Brawa jednak dla drużyny za grę do końca (wiosną) bo finisz był rewelacyjny. Nadal twierdzę, że ten zespół potrafi więcej tylko potrzeba więcej chęci i czasu oraz systematycznej pracy. Pozostałe dwie drużyny jesienią miały przygotować się do rywalizacji na wiosnę, ale po rozegranych meczach (po jednym) trudno nazwać to przygotowaniem. Odbiło się to w turniejach halowych jak i wiosną w rozgrywkach Ligi Red Box, gdzie brakowało chłopakom ogrania, bo z meczu na mecz widać było duży postęp w grze. Obecnie zawodnicy mają wakacje. W lipcu, chętni spotkają się na zaplanowanych treningcah (tydzień), a przygotowania do sezonu 2017/18 ruszą pełna parą w połowie sierpnia. Tutaj także zapraszamy wszystkie chętne dzieci od 6 roku życia na treningi w naszym klubie.

Na koniec dziękujemy wszystkim zawodnikom za reprezentowanie barw Lotnika w minionym sezonie. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy wytrwałości w dalszej przygodzie z piłką i sportem. Największe brawa i gratulacje składamy drużynie żaków trenera Sebastina Zadenckiego, która na zakończenie sezonu na turnieju w Mosinie zajeła 2 miejsce!!!