Ligowy raport 28.V.

ŻEGNAJ A KLASO. Przegraliśmy arcyważny mecz u siebie z Maratończykiem Brzeźno 1-4. Tym samym straciliśmy szasę na utrzymanie i spadliśmy na ostatnie miejsce w tabeli.

SENIORZY – KLASA A GRUPA I

23 maja 2016 – 23 kolejka

Lotnik-1997 Poznań – Maratończyk Brzeźno 1-4 (0-3)

bramki: W.Sadłek 75’ – J.Kozerski 5’ 50’; M.Okarma 16’; M.Roszkowiak 20’.

żółte kartki: R.Sobieraj, M.Sobik, P.Pietrzak (Lotnik-1997) – M.Marciniak, R.Kościelniak, M.Bednarczyk (Maratończyk).

czerwona kartka: R.Sobieraj (Lotnik-1997) - 2 żółte.

Mecz, który idealnie wytknął wszystkie błędy Lotnika w zbliżającym się ku końcowi sezonie. Bramki tracone po błędach indywidualnych w niewielkich odstępach czasu. Już w 5 minucie rywale objeli prowadzenie po strzale głową. U nas bez zmian w stylu gry, brak kreatywności z przodu. W 16 minucie było już 0-2 po kolejnej zgranej akcji Maratończyka, a 5 minut później wpadła trzecia bramka dla gości. Do przerwy bez zmian i marne perspektywy na drugie 45 minut. Próbowaliśmy podjąć walkę, lecz z upływem czasu traciliśmy nadzieję. Skrzydła podciął kolejny głupio stracony gol. W samej końcówce honorowe trafienie zaliczył Wiktor Sadłek.

Porażka oznacza już odebranie nam szans na utrzymanie. Jedynie cud w postaci korzystnych rozmów "za zielonym stolikiem" może jeszcze coś zmienić.
Dramat, o którym trzeba jak najszybciej zapomnieć. Nie pozostało nam nic więcej niż podjąć walkę w ostatnich kolejkach i szykować się do przyszłego sezonu. Fakt pozostała jeszcze teoretycznie szansa na utrzymanie, ale jest ona nieosiągalna. Otóż trzeba wygrać trzy ostatnie mecze, w tym z Polonią II co najmniej wynikiem 7-0, która musi za to wszystkie spotkania przegrać i musimy liczyć jeszcze na jedną porażkę Maratończyka.

Lotnik-1997: Bartek Leśniewski, Piotrek Pietrzak (75’Grzesiek Dąbek), Marek Rybczyk, Przemek Strojny, Roger Sobieraj, Wiktor Sadłek, Marcin Sobik, Rafał Wolniewicz (46’Piotrek Michalczyk), Paweł Ochowiak, Paweł Kozłowski (70’Piotrek Nyczak), Tomek Kostrzyński (46’Marcin Doliński), trener: Arek Mikła. Nie zagrali: Dominik Wójcik, Arek Nowak.