Ligowy raport 11.VI.

Ostatnie mecze Lotnika na własnym boisku w tym sezonie za nami. Seniorzy przegrali spotkanie z wyżej notowaną Polonią II Środa Wlkp. Orliki pokonali w dwumeczu WAP Luboń i zapewnili sobie III miejsce w swojej grupie!

SENIORZY – KLASA A GRUPA I

11 czerwca 2016 – 25 kolejka

Lotnik-1997 Poznań – Polonia II Środa Wlkp. 1-4 (0-3)

bramki: Ł.Lekier 68’ – Ł.Rychlik 2’27’60’; Jóźwiak 28’.

żółte kartki: A.Nyczak (Lotnik-1997) – A.Majewski (Przemysław).

Ostatnie spotkanie w A-klasie w tym sezonie na Głuszynie zakończyło się porażką Lotnika 1-4. Niespodzianki nie było, rywal szybko uciekł na 3 bramki i kontrolował przebieg spotkania. Warto zaznaczyć, że przy stanie 0-1 były dwie szanse prawie 100 % dla Lotnika, ale zabrakło pomysłu i zimnej krwi pod bramką Polonii. Na pożegnanie bramkę na naszym boisku zdobył Łuksz Lekier, ustalając wynik meczu na 1-4. Mimo porażki zagraliśmy lepiej niż jesienią w Środzie, ale to nie wystarczyło do zdobycia chociażby punktu. W kilku sytuacjach bramkarz gości popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, po których powinny być bramki.

Lotnik-1997: Dominik Wójcik, Tomek Polak, Marek Rybczyk, Roger Sobieraj (30’Piotrek Nyczak), Łukasz Lekier, Wiktor Sadłek (65’Arek Nowak), Marcin Sobik, Piotrek Michalczyk, Tomek Kostrzyński (60’Marcin Doliński), Rafał Wolniewicz, Paweł Kozłowski (46’Seba Zadencki), trener: Arek Mikła. Nie zagrali: Grzesiek Dąbek, Czarek Nowaczyk.

ORLIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA ORLIK E2 GRUPA VIII

11 czerwca 2016 – 9 kolejka

Lotnik-1997 Poznań – WAP Luboń 4-1 (3-1)

Bramki: Kuba1’; Maks 8’; Nikodem 10; Damian 45’ – Nieznany 11’.

Dobry mecz w wykonaniu naszych orlików. Szybko zdobyta bramka ułatwiła nam grę. Mecz był wyrównany z lekką przewagą dla nas, co udokumentowaliśmy jeszcze dwoma golami i prowadziliśmy po pierwszych 25 minutach 3-1. Druga część to groźne ataki gości od pierwszych minut. WAP dążył do odrobienia strat, lecz defensywa Lotnika grała bez zarzutów. Później wróciliśmy do gry z I połowy, ale celowniki trochę się zwichrowały i piłka lądowała minimalnie obok bramki. Dopiero w 45 minucie trafiliśmy i zasłużenie wygraliśmy 4-1. Drużyna wyciągnęła wnioski z ostatniego meczu i tu trzeba przyznać, że defensorzy Bartek, Igor, Kacper i Wojtek oraz bramkarz Tomek byli takimi cichymi bohaterami. Pewna ich gra w obronie, przdewszystkim na początku drugiej połowy, nie pozwoliła rywalowi dostać wiatru w żagle, bo byłoby nieciekawie. Zdjęcia z meczu na WAP.

Lotnik-1997: Tomek Stelmaszyk, Damian Arciszewski, Kacper Arnt, Mateusz Dziamski, Bartek Jamrożek, Nikodem Kruk, Maks Nasternak, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Sami Zubair, trener: Damian Kobierski.

13 czerwca 2016 – 4 kolejka (zaległy)

WAP Luboń – Lotnik-1997 Poznań 2-5 (0-2)

Bramki: Nieznany 27’(rz.k.); 46’– Maks7’49’; Nikodem 20’37’41’.

Pierwsza połowa była pod naszą kontrolą, bramki Maksa i Nikodema i na przerwę schodziliśmy prowadząc 2-0. Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia WAP. Świetne interwencje Tomka uratowały nas przed stratą goli. Jednak w 27 minucie po rzucie karnym, za zagranie ręką w zamieszaniu podbramkowym (przypadkowe) gospodarze doszli nas na jedną bramkę. Potem uspkoiliśmy naszą grę i kontrolowaliśmy przebieg meczu do samego końca. Strzeliliśmy kolejne bramki. Bardzo cieszy komunikacja chłopaków na boisku. Te dwa wygrane spotkania zapewniły nam 3 miejsce w III lidze okregowej orlik E2 grupa VIII. Jest to niewątpliwie najwiekszy sukces w historii piłki młodzieżowej Lotnika-1997.

Lotnik-1997: Tomek Stelmaszyk, Damian Arciszewski, Kacper Arnt, Rysiek Figler, Bartek Jamrożek, Nikodem Kruk, Maks Nasternak, Igor Strzelczyk, Wojtek Wardal, Sami Zubair, trenerzy: Damian Kobierski.