Ligowy raport 11/14.XI.

11 listopada nasze drużyny przegrały swoje mecze w lidze, dostając srogie lanie. Liczyliśmy na rehabilitację seniorów w sobotę, ale tu także obyło się bez punktów w ostatnim meczu tego roku.

ORLIK – WZPN ORLIK E2 GRUPA VII

11 listopad 2015 – 10 kolejka

Warta Poznań – Lotnik-1997 Poznań 13-1 (9-0)

Bramka: Nikodem 49.

Płyta główna stadionu Warty, gdzie odbyło się spotkanie, podziałała mobilizująco lepiej na drużynę gospodarzy. Na nas wręcz odwrotnie, zagraliśmy najsłabszy mecz tej jesieni. Warta pokazała bardzo dobry futbol, grając tak, że ręce same składały się do oklasków. Wszystko chodziło jak w zegarku. Zagrali bardziej ambitnie i zdecydowanie, ale jak miało to wyglądać skoro po 7 minutach było już 5-0 dla Warty. Nam do radości pozostał tylko gol Nikodema w ostatniej minucie meczu, po strzale zza pola karnego. Do poprawy jest wiele, bo przeciwnik obnażył wszystkie nasze słabe strony!!! Sami piłkarze otworzyli oczy ile czeka ich jeszcze nauki. Wygrana Warciarzom nic nie dała, ponieważ AKF pokonał sensacyjnie na wyjeździe mistrza grupy Canarinhos II 5-2 i to on pozostał vicemistrzem.

Zagrali: T.Stelmaszyk, R.Figler, B.Jamrożek, N.Kruk, M.Nasternak, I.Strzelczyk, J.Szturomski W.Wardal, S.Zubair, trener: D.Kobierski.

SENIORZY – A KLASA GRUPA I

11 listopad 2015 – 12 kolejka

Polonia II Środa Wielkopolska – Lotnik-1997 Poznań 9-2 (6-1)

Bramki: R.Wolniewicz 23, Ł.Lekier 53.

W tym meczu widać było różnicę dwóch a nawet trzech klas. Początek nie zapowiadał jednak takiego obrotu sprawy. My mieliśmy szanse na 1-0, ale strzał Łukasza został zablokowany. Rywale też mieli kilka okazji, lecz nasza defensywa grała poprawnie. Niestety do czasu, gdzie po błędach i zabawach z piłką na własnej połowie, straciliśmy trzy bramki. Gdy wydawało się, że jest po meczu, w 23 minucie Rafał strzelilł z woleja bramkę na 1-3 i odżyły nadzieje. 10 minut póżniej straciliśmy jednak czwartą głupią bramkę, która dała gwóźdź do trumny. W pierwszej połowie jeszcze Polonia strzeliła dwie bramki i było po meczu. Na początku drugiej połowy gospodarze podwyższyli wynik na 7-1 i baliśmy się, że może skończyć się dwucyfrówką. Jednak tak się nie stało, chociaż okazje do tego Polonia miała. Dodam jeszcze, że rywale nie wykorzystali karnego (Piotrek obronił). Porażka boli, ale sprawiedliwa ponieważ przeciwnik grał dużo lepszą piłkę. Lotnik grał do końca i na otarcie łez Łukasz zdobył w 53 minucie drugą bramkę dla nas.

Skład: B.Leśniewski (46’P.Michalczyk), B.Kania, R.Kwocz (39’P.Kozłowski), Ł.Lekier, M.Pietrasz, P.Pietrzak, B.Winkler, W.Sadłek, P.Rogoziński (46’R.Sobieraj), B.Staszak (5’R.Wolniewicz), P.Strojny, trener: A.Mikła. Nie zagrał: J.Krystek.

14 listopad 2015 – 13 kolejka

Lotnik-1997 Poznań – Pogoń Książ Wielkopolski 2-3 (1-0)

Bramki: P. Ochowiak 40, Ł.Lekier 51.

To była ostatnia szansa na zdobycie punktów na Głuszynie przez gospodarzy w A klasie w tym roku. Dobra gra Lotnika w pierwszej połowie zaowocowała zdobyciem bramki. Wtedy to Paweł dostał piłkę w polu karnym i ledwo co zdołał wepchnąć piłkę do bramki, bo przy strzale był faulowany. Dodało to pewności drużynie i nadzieje na przełamanie fatum własnego boiska. Chwilę po przerwie Janek stanął w sytuacji sam na sam z bramkarzem Pogoni, ale strzelił nad poprzeczką. Co nie uciecze to nie odwlecze i w 51 minucie Łukasz strzelił na 2-0 w zamieszaniu pod bramką. Prowadziliśmy po niezłej grze i była radość skromnej widowni. Ale przyszła 61 minuta i wtedy straciliśmy oczywiście głupią bramkę i zmora wróciła na Głuszynę. Nie mineło 15 minut i po strzale z wolnego rywali Piotr musiał interweniować, ale przy dobitce był bezradny i był już remis. Załamani gospodarze dali sobie strzelić jeszcze jedną bramke i zakończyliśmy rundę jesienną bez punktu u siebie. Przegrywamy, wygrany mecz. Który to już w tym sezonie?

Skład: P.Michalczyk, B.Kania, J.Krystek (68’R.Sobieraj), Ł.Lekier, P.Ochowiak, M.Pietrasz, P.Pietrzak, M.Rybczyk, W.Sadłek, P.Strojny, B.Winkler (65’ R.Wolniewicz), trener: A.Mikła. Nie zagrał: P.Kozłowski.