Ligowy raport 10.X

Odbyła się kolejna runda spotkań naszych drużyn. Nastroje są dużo lepsze niż ostatnio i dają nadzieje na przyszłość. Krótki opis, co się działo w weekend:

ORLIK

Orlicy w ten weekend mieli zagrać mecz ligowy z Polonią Poznań, ale WZPN odwołał mecze i anulował wyniki spotkań z tym zespołem. Okazało się jednak, że rywaliki z Polonii przyjechały na mecz, ale on się nie odbył, ponieważ zaplanowaliśmy inne zadania drużynie. Gdybyby władni z Polonii skontaktowali się z nami w sprawie meczu, my napewno zagralibyśmy go towarzysko.

A tak o innej godzinie zagraliśmy sparing pomiędzy naszymi chłopakami, gdzie trener mógł na spokojnie zabaczyć umiejętności poszczególnych zawodników i potrenować różne zagrania. Mamy nadzieje, że chociaż część z tych cennych uwag zostanie zapamiętana i pokazana w kolejnych meczach. Na koniec został rozegrany konkurs rzutów karnych, który po zaciętej rundzie finałowej z Samim wygrał Oskar (otrzymał drobny upominek) – gratulacje.

Zagrali: M.Arciszewski, M.Jackowski, O.Leszczyński, M.Nasternak, T.Stelmaszyk, I.Strzelczyk, J.Szturomski W.Wardal, S.Zubair, D. Zygmunt.

MŁODZIK – RED BOX JUNIOR LIGA

Lotnik-1997 Poznań – Szkoła Futbolu Gułtowy 4-6 (1-4)

Bramki: Maks 8min, Damian 12min i 17min, Kuba S. 15min.

Przegrywamy to spotkanie na własne życzenie. Pierwsze 5 minut przyglądamy się grze rywala na stojąco i tracimy 4 bramki. Kolejne 15 minut to przebudzenie Lotnika i dobra gra. Wygrywamy tą część spotkania 4-2, ale sumując cały mecz przegrywamy 4-6. Co więcej w drugiej połowie mieliśmy nawet dużą przewagę a rywal tylko trzy razy celnie strzelił na naszą bramkę. Pozostał niedosyt po tym spotkaniu, bo licząc jeszcze 4 niewykorzystane „setki” przez naszych zawodników, to mogliśmy ten mecz spokojnie wygrać. Szkoda.

Lotnik-1997 Poznań – Red Box Poznań 3-1 (2-1)

Bramki: Kuba 7min, Damian 8min i 19min.

Nakręceni pierwszym meczem liczyliśmy, że w tym coś wreszcie osiągniemy. Pierwszego gola zdobył jednak Red Box, lecz chwile później strzelamy dwie bramki i wychodzimy na prowadzenie. Przy bramkach Damiana i Kuby asystuje debiutant w młodzikach Tomek. Od tego momentu zdobyliśmy przewagę, ale przeciwnik groźnie kontrował i mogło być różnie. Z tych pojedynków zwycięsko wyszli bramkarze Paweł i Tomek. Dopiero pod koniec meczu Damian ustala wynik strzelając trzeciego gola dla Lotnika.

Lotnik-1997 Poznań – Warta 05 Poznań 1-7 (0-5)

Bramka: Damian 17min.

Po meczu z Red Box spodziewaliśmy się zaciętej walki i dobrego wyniku. Niestety okazało się, że Warta 05 to za wysokie progi (choć poprzednie wyniki tej drużyny tego nie mówią?) i wyraźnie przegraliśmy. Zbyt łatwo oddaliśmy pole rywalom i już po pierwszych minutach było widać, kto wygra ten mecz. Optymiści oczekiwali powtórki z pierwszego meczu, ale Lotnik już się nie podniósł. Na otarcie łez ładna akcja Damiana i Maksa daje nam honorową bramkę.

Skład: P.Janczewski, P.Dziamski, K.Kasprzak, P.Łucewicz, M.Zacios, D.Zygmunt, M.Nasternak. T.Stelmaszyk, K.Szturomski, W.Wardal, trener: M.Pietrasz.

SENIORZY – A KLASA GRUPA I

Czarni Czerniejewo – Lotnik-1997 Poznań 2-3 (0-1)

Bramki: W.Sadłek 45min, P.Rogoziński 60min, P.Pietrzak 83min.

Mecz z ogromną przewagą gospodarzy. My w pierwszej połowie mieliśmy dużo szczęścia, sporadycznie kontrowaliśmy i w ostatniej akcji zdobyliśmy bramkę do szatni. Druga połowa dużo lepsza w wykonaniu Lotnika, więcej gry piłką i częściej zagrażaliśmy bramce Czarnych. Rywale doprowadzali dwa razy do remisu i gdy ich kibice czekali na trzecią bramkę dla gospodarzy, to jednak Lotnik zadał ostateczny cios w 83 minucie i wygrał całe spotkanie 3-2. Dzięki zwycięstwu odrobiliśmy trochę straty do środka tabeli. Cieszy także duża frekwecja zawodników naszej drużyny na meczu, już dawno niespotykana. Oby tak dalej. Tą serię spotkań, można uznać za kolęjkę niespodzianek, ponieważ wszystkie drużyny z dołu tabeli odniosły zwycięstwa. Trener o meczu: ”Lepiej brzydko wygrywać niż ładnie przegrywać... zadecydowała skuteczność, a pomogły walka i zaangażowanie od 1. do 90. minuty, a właściwie ostatniego gwizdka bo sędzia doliczył 3 minuty".

Skład: G.Dąbek, M.Jackowski (75’P.Michalczyk), B.Kania, J.Krystek (70’P.Pietrzak), P.Ochowiak, M.Pietrasz (10’R.Kwocz), P.Rogoziński, M.Rybczyk, W.Sadłek, P.Wacław, B.Winkler (65’T.Polak), trener: A.Mikła. Nie zagrali: P.Borowski, B.Leśniewski, B. Staszak.