Ligowy raport 06/07.V.

Seniorzy nareszcie zapunktowali. Zremisowali w Żydowie i awansowali w tabeli oczko wyżej. Młodzież bez punktów. Smutek na twarzach orlików starszych po meczu z liderem grupy. Orlicy młodsi też ulegają swoim rywalom po ciężkich meczach z Wartą i SMP Wichniarek. Żaki w ten weekend pauzowały.

SENIORZY

KLASA B GRUPA I

07 maja 2017 - 20 kolejka; godz.13:00

Fara-Pelikan Żydowo – Lotnik-1997 Poznań 1-1 (1-0)

bramki: B.Kaczmarek 40’ – Ł.Lekier 60’.

żółte kartki: S.Stefaniak (Fara-Pelikan) – S.Sartowicz, S.Zadencki, R.Kwocz (Lotnik-1997).

czerwona kartka: R.Sobieraj (Lotnik-1997).

Lotnik-1997: R.Wolniewicz, F.Krajniak, P.Pietrzak, T.Polak R.Kwocz, K.Aranibar (65’S.Buko), Ł.Lekier, R.Sobieraj, M.Sobik, S.Sartowicz, S.Zadencki (75’A.Nowak), trener: A.Mikła, nie zagrali: P.Michalczyk, D.Rogowski.

Po bardzo ciężkim meczu wywozimy wreszcie długo wyczekiwany drugi punkt z meczów wyjazdowych. Tym samym kończymy serię 6 porażek z rzędu. Jednak nadal już od 8 spotkań nie możemy odnieść zwycięstwa (ostatnie 5 listopada 2016 z JKS 12-1). Trzeba dodać, że mecz toczył się w bardzo złych warunkach atmosferycznych i boisko sprawiało dodatkowych problemów. Co więcej od 26 minuty graliśmy w osłabieniu z powodu czerwonej kartki dla Rogera Sobieraja. Warto dodać że mimo gry w 10 zawodnicy potrafili zawalczyć i postarać się o chociażby remis w tym spotkaniu. Do wyrównania doprowadził w 60 minucie najlepszy strzelec Lotnika Łukasz Lekier .

ORLIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA ORLIK E1 GRUPA VIII

06 maja 2017 – 5 kolejka; godz.15:00

Las Puszczykowo – Lotnik-1997 Poznań 5-2 (1-1)

bramki: Piotrek K. 21’35’; Oskar 28’31’; Piotrek M. 42’ – Nikodem 13’; Damian 27’.

Niestety ponosimy trzecią ligową porażkę. Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu gdzie postraszyliśmy lidera. Przy odrobinie szczęścia i zimnej krwi pod bramką gospodarzy mogliśmy a wręcz powinniśmy przed przerwą prowadzić dwoma bramkami. W drugiej części rywale podnieśli poprzeczkę wyżej i to oni częściej stwarzali zagrożenie. My nie stworzyliśmy żadnej groźnej sytuacji bramkowej a gol strzelony na początku był bardziej z przypadku i błędu gospodarzy. Fakt, liczy się jednak cwany nos naszego lisa Damiana, który ubiegł bramkarza Lasu. Pochwalić trzeba naszego bramkarza Tomka, który dziś miał swój dzień. Pewne jego interwencje wprowadziły spokój w obronie, ale niestety nie przyniosło to długo wyczekiwanego zwycięstwa.

Lotnik-1997: Tomek Stelmaszyk, Damian Arciszewski, Bartek Jamrożek, Kasjan Klisz, Nikodem Kruk, Maks Nasternak, Kacper Pigla, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, trener: Damian Kobierski.

Grano 2x25 minut.