Ligowy raport 29.IV-03.V.

Dwie porażki seniorów w miniony długi weekend, dają sreie 7 meczów bez zwycięstwa i 5 przegranych z rzędu. Grali także orlicy w lidze WZPN i ponieśli drugą porażkę. Liga Red Box nie grała.

SENIORZY

KLASA B GRUPA I

29 kwietnia 2017 - 18 kolejka; godz.16:00

IKP Olimpia Poznań – Lotnik-1997 Poznań 9-0 (3-0)

bramki: Urbaniak 9’23’; Walkowiak 39’47’; Zandrowicz 61’; Nawrocik 65’88’; Budasz 70’; Antczak 90’.

Lotnik-1997: R.Wolniewicz, P.Michalczyk, A.Nowak, B.Winkler, R.Kwocz, K.Aranibar, J.Krystek, M.Sobik, S.Sartowicz, H.Wolniewicz (46’S.Buko), S.Zadencki trener: A.Mikła, nie zagrał: P.Rogoziński.

Porażka w tym meczu była już wkalkulowana przed rundą wiosenną. Tym bardziej że przed meczem było wiadomo że nadal będzie odbijać się nam mecz w Owińskach (3 zawieszenia) oraz dodatkowe absencje spowodowane długim weekendem. Olimpia która praktycznie jest na autostradzie do A klasy i gromi wszystkich rywali nie pozostawiła złudzeń Lotnikowi, biorąc rewanż za remis z jesieni. Lotnik w tym meczu nie pokazał nic ciekawego, a samo spotkanie wyglądało na sparing. Zresztą nie ma co dziwić się, skoro zagraliśmy w jedenastu i sił wystarczylo tylko na pierwsze 45 minut. Szkoda tego meczu bo można było w jakimś stopniu promować nasz klub, korzystając z rozgłosu jaki towarzyszy obecnie IKP Olimpii przy ich projekcie.

03 maja 2017 - 19 kolejka; godz.15:00

GKS Gułtowy – Lotnik-1997 Poznań 5-3 (3-1)

bramki: Wolniewicz (14’sam.); Łyduch 35’; Wichłacz 41’57’; Janiak 90+3’ – Lekier 16’75’; Zadencki 62’.

żółte kartki: Lewandowski (Gułtowy) – Lekier (Lotnik-1997).

Lotnik-1997: R.Wolniewicz, K.Aranibar (55’S.Buko), F.Krajniak (70’A.Nowak), P.Pietrzak, R.Kwocz, T.Polak, D.Rogowski (50,P.Michalczyk), Ł.Lekier, S.Sartowicz, M.Sobik, S.Zadencki, trener: A.Mikła, nie zagrał: R.Sobieraj.

Mecz z Gułtowymi miał być przełamaniem i liczyliśmy na punkty w tym meczu. Tym bardziej, że skończyły się kary zawodnikom i kadra na mecz powiększyła się. Niestety nadal zagraliśmy bez nominalnego bramkrza (jesienią trenowało ich 4!!!?), oraz z kilkoma wymuszonymi zmianami. Niestety po ciężkim meczu po raz kolejny musieliśmy przełknąć gorzką pigułkę. Rywale wysoko postawili nam poprzeczkę i mieli dobrze ustawione celowniki. Gra wyglądała dużo lepiej niż w ostatnim meczu, ale to było za mało. Porażka spowodowała dalszy marsz drużyny w dół tabeli.

Podsumowując to sytuacja w klubie nie jest ciekawa. Drużyna która miała walczyć o awans, jest na dnie tabeli. Rozgrywa najgorszy sezon w historii występów w B klasie. Sezon który jest już stracony i ciężko będzie coś już tu nadrobić, żeby być zadowolonym. W klubie potrzebne są męskie rozmowy i konkretne decyzje już na wczoraj!!!. Trzeba usiąść wszyscy razem i zadecydować co dalej…

ORLIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA ORLIK E1 GRUPA VIII

30 kwietnia 2017 – 4 kolejka; godz.10:00

Lotnik-1997 Poznań – Kotwica II Kórnik 5-6 (1-3)

bramki: Maks 1’; Kasjan 37’; Nikodem 43’; Damian 50+1’; Wojtek 50+2’ – Maks 5’31’; Mikołaj 7’9’25’; Kacper 29’.

Lotnik-1997: Tomek Stelmaszyk, Damian Arciszewski, Bartek Jamrożek, Kasjan Klisz, Nikodem Kruk, Maks Nasternak, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Sami Zubair, trener: Damian Kobierski.

Przegrywamy to spotkanie w pierwszej połowie, bedąc drużyną zdecydowanie słabszą. Dopiero po przerwie i od wyniku 1-6 nasi zawodnicy „pojawili się” na boisku i zaczeli grać swoją piłkę. Czasu wystarczyło tylko na zdobycie czterech bramek. Niestety długa przerwa od meczów spowodowała że drużyna ponosi drugą porażkę.