Rywale drużyn młodzieżowych w lidze WZPN.

Już za niespełna dwa tygodnie nasze drużyny młodzieżowe rozpoczną sezon piłkarski 2017/18. Jako dwie pierwsze do walki ruszą młodzik młodszy i orlik starszy w Lidze WZPN.

Z kim zagramy wiedzieliśmy już kilkanaście dni temu, ale znając już przetasowania w grupach z poprzednich lat nie przedstawiliśmy naszych rywali. Mamy świadomość że jesze może się coś przytrafić, ale już czas zajrzeć co dzieje się u młodzieży w Lotniku.

Młodziki zagrają w III lidze okręgowej D2 w grupie II. Dla wszystkich drużyn będzie to pierwsza rywalizacja na dużym boisku (tzw. od 16 do 16). Rywalami będą znane nam dobrze z poprzednich lat UKS Śrem i Kotwica II Kórnik, oraz organizator ostatniego turnieju halowego Warta Śrem. Pierwszy raz zagramy natomiast z Polonią II Środa Wlkp. oraz z Lech Poznań Football Academy Bułgarska. Pierwszy mecz młodzicy zagrają 3 września na wyjeździe, właśnie z tym ostatnim zespołem, dla którego będzie to debiut w lidze WZPN. W związku z remontem boiska mecze jako gospodarz zagramy na boisku w Daszewicach. Drużynę poprowadzi po raz pierwszy trener Sebastian Zadencki, dla którego to będzie również debiut ligowy w WZPN.

Orliki zagrają natomiast w III lidze okręgowej E1 w grupie X. Dla tej drużyny to będzie debiut w lidze WZPN, choć kilku chłopaków grało już w starszym roczniku. Rywalizować będziemy ze Stoperem Poznań, Wiarą Lecha Poznań, Piastem Kobylnica, Liderem Swarzędz, OTPS Winogrady Poznań i Liderem Swarzędz. Tych drużyn nie spotkaliśmy jeszcze na turniejach halowych w tym roczniku, więc będą to wyprawy w nieznane. Pierwszy mecz zagramy 9 września z Piastem i będziemy gospodarzami spotkania (mecz I kolejki przełożony na prośbę Stopera). Tu również ze względu na remont boiska mecze będziemy grać na orliku na os. Piastowskim. Drużynę poprowadzi trener Mariusz Pietrasz, który już trochę nabrał doświadczenia w lidze prowadząc w przeszłości rocznik 2004.

Drużynom i trenerom życzymy dużo sukcesów i radości z gry. Pamiętajmy że nadal ma to być zabawa i nauka. Jednak każda bramka, punkt i wygrana doda drużynom więcej motywacji.