Ligowy raport 28.IV/13.V.

Młodzicy i orlicy zakończyli pierwszą rundę. Ci pierwsi w ostatnich dwóch meczach zdobyli tylko punkt. Orlicy natomiast doznali pierwszej porażki tej wiosny. Skrzaty nadal szlifują swoje umiejętności w Red Box JL.

MŁODZIK – WZPN - III LIGA OKRĘGOWA MŁODZIK D2 GRUPA II (RW)

28 kwietnia 2018 – 4 kolejka; godz.10:00

Las Puszczykowo – Lotnik-1997 Poznań 1-1 (1-0)

bramki: Mateusz 24’– Nikodem 42’.

Lotnik-1997: Kacper Arnt – Damian Arciszewski, Filip Boruch, Szczepan Byndas, Kasjan Klisz, Nikodem Kruk, Maks Nasternak, Marcin Nowak, Kacper Pigla, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Eryk Wundersee, trener: Damian Kobierski.

Grano 2x30 minut.

Słabe pierwsze 30 minut w naszym wykonaniu. Przede wszystkim nie oddaliśmy celnego strzału na bramkę gospodarzy. Las miał w tej części gry wyraźną przewagę. Jednak mimo kilku dogodnych okazji, po których powinien wysoko prowadzić, strzelił tylko jednego gola. Lotnik może dziękować debiutującemu w bramce Kacprowi i obrońcy Filipowi, że przegrywał tak nisko. Szwankowała również skuteczności u rywali. W drugiej części zagraliśmy już dużo lepiej. Stwarzaliśmy sobie okazje i po jednej z nich wyrównaliśmy. Nadal musieliśmy być czujni w obronie, ponieważ rywale nie zwolnili tempa i groźnie atakowali. Końcówka meczu bardzo nerwowa, gdyż każda z drużyn mogła strzelić tą decydującą zwycięską bramkę.

12 maja 2018 – 5 kolejka; godz.11:00

Lotnik-1997 Poznań – Orły komorniki 2-3 (2-1)

bramki: Nikodem 10’; Maks 30’ – Marcel 7’; Mateusz 52’; Wiktor 57’.

Lotnik-1997: Tomek Stelmaszyk – Damian Arciszewski, Kacper Arnt, Filip Boruch, Szczepan Byndas, Kasjan Klisz, Nikodem Kruk, Maks Nasternak, Kacper Pigla, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Eryk Wundersee, trener: Damian Kobierski.

Grano 2x30 minut.

Dobre spotkanie w wykonaniu obydwu drużyn. Dużo ładnych akcji, strzałów i efektownych interwencji bramkarskich. Nam pozostał jednak niedosyt, gdyż po dobrej grze nie zdobywamy punktów. Szkoda dwóch akcji na podwyższenie rezultatu (przy wyniku 2:1), które zemściły się w końcówce spotkania. Niestety boisko w Daszewicach nadal nie jest nam przychylne, ponieważ wiosną jeszcze tu nie wygraliśmy.

Pozostałe wyniki:

Polonia II Środa Wlkp. – Las Puszczykowo 2:2

Polonia Poznań – Warta I Śrem 4:0

ORLIK STARSZY – WZPN – III LIGA OKREGOWA ORLIK E1 GRUPA VI (RW)

08 maja 2018 – 4 kolejka; godz.19:00

UKS II Śrem – Lotnik-1997 Poznań 10-3 (5-2)

bramki: Aleks 8’27’; Jan 12’44’; Michał 15’30’; Antoni 18’; Igor 21’35’; Maciej 41’ – Wojtek 7’; Filip B. 17’; Dominik 32’.

Lotnik-1997: Mateusz Dziamski – Filip Boruch, Jakub Boruch, Dominik Czapelski, Michał Jackowski, Kacper Kuciak, Kuba Kuzak, Dawid Małecki, Piotrek Małyszek, Kacper Pigla, Filip Walentowicz, Wojtek Wardal, trener: Tomasz Pilarczyk.

Grano 2x25 minut.

Początek meczu nie wskazywał, że przegramy tak wysoko. Wyszliśmy na prowadzenie po bramce Wojtka i toczyliśmy wyrównany spotkanie. Niestety później zagraliśmy za mało odważnie w obronie i straciliśmy bramki po strzałach z dalszej odległości. Tym sposobem rywale uciekli na dwie bramki. Nasz pościg spowodował że się odkryliśmy a przeciwnicy skrzętnie to wykorzystywali. Była to pierwsza porażka orlików tej wiosny. UKS pokazał w tym meczu bardzo ładną grę w piłkę.

13 maja 2018 – 5 kolejka; godz.10:00

Talent Poznań – Lotnik-1997 Poznań 3-5 (2-2)

bramki: Witek 6’; Kuba 7’31’ – Wojtek 9’17’35’37’; Kacper P. 33’.

Lotnik-1997: Jakub Boruch – Filip Boruch, Dominik Czapelski, Mateusz Jung, Kacper Kuciak, Marcin Nowak, Kacper Pigla, Filip Pozorski, Wojtek Wardal, trener: Tomasz Pilarczyk.

Grano 2x25 minut.

Wyrównany, szybki mecz. Lepiej jednak zaczęli gospodarze, którzy byli przede wszystkim skuteczni. W 7 minucie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Nie załamało to Lotnika, chociaż nastała mała nerwowość w naszych szeregach. Bramka kontaktowa strzelona przez Wojtka poprawiła nastroje, a na przerwę schodziliśmy już remisując. Po przerwie zamiast prowadzić ponownie przegrywaliśmy. Na szczęście do głosu doszło doświadczenie naszej drużyny i motto gramy do końca. Ładne akcje doprowadziły do remisu, a później wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca spotkania. Brawa dla drużyny oraz dla zastępcy bramkarzy - Kuby, dzięki jego kilku interwencjom, uchronił nasz zespół od większej straty bramek.

Pozostałe wyniki:

UKS II Śrem – KS 1945 Mosina 9:0

Luboński KS Luboń – KSGB Manieczki 15:0

SKRZATY – RED BOX JUNIOR LIGA

12 maja 2018 – 4 runda; godz. 9:00

Lotnik-1997 Poznań – Talent I Poznań

12 maja 2018 – 4 runda; godz. 9:50

Lotnik-1997 Poznań – Warta II Poznań

12 maja 2018 – 4 runda; godz. 11:30

Lotnik-1997 Poznań – Warta I Poznań
12 maja 2018 – 4 runda; godz. 11:55

Lotnik-1997 Poznań – Talent II Poznań

12 maja 2018 – 4 runda; godz. 12:45

Lotnik-1997 Poznań – Wielkopolska Komorniki

Lotnik-1997: Teofil Byndas, Konrad Dmowski, Janek Grzankowski, Janek Kamiński, Kuba Olech, Kuba Piechocki, Bartek Rudak,Kuba Rudak, Artur Trąbalski,Kuba Trąbalski,trener: Arkadiusz Mikła.

Grano 2x10 minut.

Skrzaty miały zaplanowany istny maraton piłkarski w Red Box Junior Lidze. Można powiedzieć zagrali jednodniowy turniej. Była obawa, że nie sprostają tego kondycyjnie, na tle innych drużyn ale zaprezentowali się wręcz odwrotnie. Z meczu na mecz grali co raz lepiej i strzelali bramki. Cieszy fakt kolejnych małych, nowych snajperów, którzy zdobyli w sobotę bramki, jak również systematyczność stałych łowców bramek. Brawa dla całej drużyny.