W minioną sobotę seniorzy udanie rozpoczeli rundę wiosenną w Klasie A. Na własnym boisku pokonali Phytopharm Klęke zdobywając pierwsze punkty u siebie na tym poziomie.

26 marzec 2016 – 14 kolejka

Lotnik-1997 Poznań – Phytopharm Klęka 2-1 (1-0)

bramki: J.Krystek 40, Ł.Lekier 87 – Ł.Zawacki 90(k).

żółte kartki: R.Kwocz, M.Becela.

Pierwsze minuty były bardzo wyrównane, gra toczyła się głównie w środku pola. Rywale zyskali minimalną przewagę w posiadaniu piłki, Lotnik ustawił się na grę z kontry. Pierwszą dogodną sytuację dopiero w 30' miała Klęka, gdy po stracie z lewej strony piłka przeszła przez całe pole karne, dopadł do niej jeden z wbiegających zawodników, lecz nie trafił z 10 m. Długo wydawało się, że do przerwy utrzyma się 0:0 lecz to my schodziliśmy do szatni z zaliczką. Świetny rajd Pawła Kozłowskiego z lewej strony boiska, wycofanie na 11 m gdzie piłkę z woleja uderzył Jan Krystek. Bramkarz bez szans i 1:0 w 40'. Druga połowa zmusiła graczy z Klęki do zmiany stylu gry. Często pomijali drugą linię i próbowali rozciągać grę długim podaniem. Nasi obrońcy byli jednak czujni, a Lotnik wyprowadzał kolejne kontry. Swoich szans nie wykorzystali jednak Łukasz Lekier, Przemysław Strojny i Paweł Ochowiak. Z upływem czasu zaczęło się robić niebezpiecznie, lecz świetnie spisywał się nasz debiutujący bramkarz, który wychwytywał wiele stykowych piłek. Bardzo groźnie było w 65' gdy Radosław Kwocz "wyciął" rywala wychodzącego na czystą pozycję (na szczęście otrzymał tylko żółtą kartkę). Lotnik wraz z upływem czasu czuł się coraz pewniej. Spotkanie zbliżało się ku końcowi, gdy w końcu podwyższyliśmy prowadzenie. 87', wrzutka z prawej strony rezerwowego Rafała Wolniewicza, bramkarz minął się z piłką a kapitan Łukasz Lekier pewnie strzelił do pustej. Wydawało się, że już nic nie może nam zagrozić, jednak w 90' sędzia podyktował kontrowersyjnego karnego po faulu Rogera Sobieraja, którego Klęka zamieniła na bramkę. Na szczęście przetrzymaliśmy ostatnie ataki i wygrywamy 2:1 po bardzo ciężkim meczu. Po zwycięstwie awansowaliśmy na 12. miejsce i powoli wydobywamy się ze strefy spadkowej. Oby tak dalej, bo już w przyszłą sobotę gramy w Jarosławcu z liderem tabeli.