Ligowy raport 21/22.V.

Cztery punkty na koncie Lotników po meczach w miniony weekend. Seniorzy zremisowali i nadal mają szanse na utrzymanie, ale tylko matematyczne. Orliki wygrali swoje spotkanie i trzymają się czołówki.

SENIORZY – KLASA A GRUPA I

21 maja 2016 – 22 kolejka

Zawisza Dolsk – Lotnik-1997 Poznań 0-0 (0-0)

żółte kartki: A.Hyżyk (Zawisza) – Ł.Lekier, P.Strojny, R.Kwocz (Lotnik).

Remisujemy ważne dla nas spotkanie, które musieliśmy wygrać chcąc przedłużyć nadzieje na A klasę. Był to kolejny trudny mecz, który w dodatku mocno nam nie wyszedł. Przez 80 minut spotkania musieliśmy się bronić, co w tym dniu było naszą jedyną mocną stroną. Dodatkowo rywale sporo symulowali, a sędzia gwizdał tylko "w jedną stronę". Sumując wszystkie boiskowe wydarzenia, to remis jest dla nas dobrym wynikiem, lecz gdybyśmy wykorzystali nieliczne okazje, możliwe były 3 punkty.

Po tym spotkaniu Lotnik jest praktycznie jedną nogą w B klasie i na utrzymanie pozostały mu tylko teoretyczne szanse. Jednak trzeba walczyć do końca rozgrywek o punkty i miejsce w tabeli, o czym poniżej. Do końca pozostały 4 kolejki (max 12 pkt) i do bezpiecznego miejsca Polonii II nadal tracimy 8 punktów, a do Łopuchowa już 10. Zagramy jeszcze z Maratończykiem, Przemysławem, Polonią II i Pogonią. Pierwsza ósemka w tabeli już jest pewna utrzymania. Żeby zapewnić sobie byt, zespoły z miejsc 9-11 muszą jeszcze zdobyć od 2 do 4 punktów, lub liczyć na porażki rywali z dołu tabeli. Lotnik musi walczyć do końca o jak najwyższe miejsce, ponieważ trwają jeszcze pozaboiskowe (przy zielonym stoliku) decyzje odnośnie walkowerów, co w tej grupie w tym sezonie jest plagą.

Lotnik-1997: Grzesiek Dąbek, Radek Kwocz, Tomek Polak, Przemek Strojny (75’Piotrek Pietrzak), Piotrek Nyczak (46’Rafał Wolniewicz), Wiktor Sadłek, Marcin Sobik, Paweł Ochowiak, Marek Rybczyk, Łukasz Lekier, Paweł Kozłowski (75’Tomek Kostrzyński), trener: Arek Mikła. Nie zagrali: Bartek Leśniewski, Arek Nowak.

ORLIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA ORLIK E2 GRUPA VIII

22 maja 2016 – 7 kolejka

Lotnik-1997 Poznań – Jadwiżański KS Poznań 5-2 (2-0)

Bramki: Damian 7’; Kuba 14’; Maks 27’38’; Kacper 39’ – Kuba 31’; Miłosz 43’.

Orliki wreszcie wygrali. Nie było to jeszcze to, co pokazywali wcześniej, ale zwycięzców się nie sądzi. Było kilka ładnych zagrań i próby gry zespołowej. Jesdnak w niektórych przypadkach aż się prosiło o granie z kolegą, lecz nie wszystko od razu wychodzi. Początek spotkania był wyrównany, ale z minuty na minutę to my dochodziliśmy do głosu. Efekt to tylko dwie bramki, a przy lepszym celowniku powinno być więcej. Druga połowa to nasza przewaga, ale nie obeszło się bez błędów. Rywale groźnie kontrowali i strzelili nam dwie bramki. My jednak kontrolowaliśmy przebieg spotkania i co lepsze poprawiły się nam celowniki. Ale wtedy bramkarz rywali pokazał, co potrafi i nie mogliśmy znaleźć na niego sposobu. Dzięki jego pewnym interwencją JKS nie przegrał wyżej, a on sam pokazał, że ma dobre papiery bramkarskie na przyszłość. Do naszych wróciła wreszcie ochota do gry i widać było większe zaangażowanie na boisku. Oby tak dalej. Zdjęcia wkrótce. O meczu także na JKS Poznan.

Lotnik-1997: Tomek Stelmaszyk, Kacper Arnt, Damian Arciszewski, Bartek Jamrożek, Maks Nasternak, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Sami Zubair, trener: Damian Kobierski.