Ligowy raport 08.X.

Przegrywamy w lokalnych derbach z KS Szczytniki 0-1. Zamiast iść w górę tabeli spadamy 3 lokaty w dół. Po ośmiu kolejkach wyprzedzamy jedynie słabiutkie Gułtowy i Jadwiżański KS.

KLASA B GRUPA I

08 października 2016 - 8 kolejka; godz.16:00

Lotnik-1997 Poznań – KS Szczytniki 0-1 (0-1)

bramka: M.Czarnota (27’).

żółte kartki: M.Pietrasz, R.Sobieraj, S.Zadencki.

czerwona kartka: R.Sobieraj (2 żółta 90’+4’)

Takiego wyniku nie spodziewał się chyba nikt, no może sympatycy KS Szczytniki. Miało być łatwo i przyjemnie, a skończyło się na wstydzie. Kto nie był na meczu nie ma czego żałować, co więcej zaoczczędził sobie nerwów. Lotnik przeważał przez całe 90 minut spotkania i to on prowadził grę. Nie potrafił jednak tego udokumentować bramką, mimo co najmniej trzech setek, które sami zawodnicy zmarnowali. Celnych strzałów Lotnika można poilczyć na palcach jednej ręki i wszystkie wprost w bramkarza. W ataku gra do 20 metra wyglądała w miarę, ale im dalej przyprawiała ona o frustrację kibiców jak i samych zawodników. Niecelne podania których trudno zliczyć, brakowało szybkości i wyglądało to tak jakby mecz wygraliśmy w szatni. Do defensywy nie ma co się za bardzo przyczepiać, zagrała poprawnie mimo straconej bramki. Goście ograniczyli się do kontry i czyhali na jakieś nasze błędy. Wystarczyły im dwa lub trzy celne strzały, żeby jedną bramką odnieść zwycięstwo. Z tego meczu trzeba wyciągnąć wnioski i szybko o nim zapomnieć. Mieliśmy walczyć o awans a jesteśmy na dnie B klasy.

Lotnik-1997: Grzesiek Dąbek, Roger Sobieraj, Mariusz Pietrasz, Paweł Ochowiak, Tomek Polak, Marcin Sobik, Bartek Staszak (5’Łukasz Lekier), Seba Zadencki, Jan Krystek (60’Rafał Wolniewicz), Seba Sartowicz (45’Hubert Wolniewicz), Szymon Buko (70’Hubert Grządzielski), trener: Arek Mikła. Nie zagrali: Piotrek Pietrzak, Tomek Kostrzyński, Radek Kwocz.