Ligowy raport 01.X.

Dobra passa seniorów trwa. Drugi raz zdobywają komplet punktów w tym sezonie, pokonując Farę Pelikan Żydowo. Było to trzecie spotkanie z rzędu bez porażki. Orliki po zaciętym meczu przegrywają z Huraganem Pobiedziska.

KLASA B GRUPA I

01 października 2016 - 7 kolejka; godz.16:00

Lotnik-1997 Poznań – Fara Pelikan Żydowo 2-0 (2-0)

bramki: Ł.Lekier 20’(k); M.Pietrasz 44’.

żółte kartki: S.Buko – S.Stefaniak.

W sobotnie popołudnie rozegraliśmy spotkanie 7 kolejki Poznańskiej B-Klasy. Warunki zachęcały do gry, temperatura była optymalna, a murawa przygotowana (oczywiście na nasze możliwości).
   Pierwsza połowa toczyła się w średnim tempie. Rywale nie stwarzali zagrożenia pod bramką Lotnika, za to my staraliśmy się kreować akcje atakami ze skrzydeł. W 20 minucie po jednym z takich rajdów Sebastian Zadencki wpadł w pole karne, tam po udanym dryblingu został sfaulowany. Jedenastkę wykorzystał niezawodny Łukasz Lekier. W dalszej części oddaliśmy nie co inicjatywę przeciwnikom i więcej okazji kreowaliśmy z kontry. Pod koniec połówki udało nam się strzelić bramkę "do szatni". Świetną wrzutkę z rożnego Przemka Rogozińskiego wykorzystał na raty Mariusz Pietrasz.
    W drugiej części spotkania nie działo się praktycznie nic ciekawego. Fara znacząco przejęła inicjatywę, lecz jej ataki były bardzo nieskładne. Nieomal bezrobotny był nasz bramkarz, a obrońcy dobrze wywiązywali się ze swoich obowiązków. Lotnikowi też ciężko szło tworzenie akcji, dopiero w końcówce udało się stworzyć kilka podbramkowych sytuacji. Dotrwaliśmy do końca bez starty bramki - 2:0 dla Lotnika!
     Po zaciętym meczu wygrywamy drugie spotkanie pod rząd i awansujemy na 9. miejsce w tabeli. O meczu także na Sport Gniezno.

Lotnik-1997: Grzesiek Dąbek, Piotrek Pietrzak, Mariusz Pietrasz, Paweł Ochowiak, Rafał Wolniewicz (85’Tomek Polak), Marcin Sobik, Seba Zadencki, Łukasz Lekier, Przemek Rogoziński (70’Hubert Grządzielski), Szymon Buko (75’Jan Krystek), Hubert Wolniewicz (75’ Piotrek Michalczyk), trener: Arek Mikła. Nie zagrali: Michał Olszewski, Tomek Kostrzyński, Filip Krajniak.

ORLIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA ORLIK E1 GRUPA I

01 października 2016 – 5 kolejka; godz.11:00

Lotnik-1997 Poznań – Huragan Pobiedziska 3-4 (3-3)

bramki: Maks 3’; Damian 20’, 22’ – Miłosz 1’; Kacper 10’; Kuba 25’; Michał 32’.

Takie spotkania można oglądać za każdym razem, tylko z innym zakończeniem. Było wszystko: bramki, ładne akcje, walka, dramaturgia i emocje do ostatniego gwizdka sędziego. Niestety porażka popsuła humory gospodarzom i pozostał duży niedosyt.

Dobrze w mecz weszli goście, którzy w pierwszej akcji i strzałem pod poprzeczkę wyszli na prowadzenie. Lotnik szybko wyrówał po strzale Maksa i gra zaczeła nam się układać. Niestety po jednej z akcji Huragan ponownie prowadził, a chwilę później Lotnik mając trzy dogodne sytuacje nie doprowadził choćby do remisu. Dopiero w końcówce I połowy Damian strzelił dwie bramki i to my prowadziliśmy 3-2. Gdy wydawało się, że taki wynik będzie do przerwy, goście w ostatniej akcji po dobitce z rzutu wolnego wyrównali.

W pierwszej części drugiej połowy było dużo walki, akcji podbramkowych, ale dopiero w 32 minucie to Huragan zamienił je na gola. Lotnik ruszył natychmiast do odrabiania strat. Tylko że jak za bardzo się chce to nie wychodzi. To sprawdziło się właśnie w tym spotkaniu i mimo kilku okazji gospodarzy nic więcej nie wpadło do bramki gości. Szkoda kolejnego spotkania, ponieważ to my mieliśmy więcej klarownych sytuacji bramkowych i tylko rewelacyjna gra bramkarzy Huragana sprawiła, że nie zdobyliśmy więcej goli. Mimo porażki chłopaki jesteśmy z was dumni. Takie mecze też budują drużynę i jej charakter i oby ta nauka, i doświadczenie nie poszła w las.

Lotnik-1997: Tomek Stelmaszyk, Damian Arciszewski, Kacper Arnt, Rysiek Figler, Bartek Jamrożek, Kasjan Klisz, Nikodem Kruk, Maks Nasternak, Kacper Pigla, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Sami Zubair, trener: Damian Kobierski.

Grano 2x25 minut.

Pozostałe wyniki: