Decyzje po meczu z Błękitnymi.

Tradycyjnie w czwartkowe popołudnie obradował Wydział Dyscypliny Wielkopolskiego ZPN. Na posiedzeniu rozpatrzono między innymi sprawę niedokończonego spotkania pomiędzy Błękitnymi Owińska a Lotnikiem-1997 Poznań.

Przypomnijmy że spotkanie XV kolejki zostało przerwane po przepychankach między zawodnikami. Udział w nich wziął również jeden z kibiców gospodarzy, który wbiegł na murawę. W sumie arbiter pokazał siedem czerwonych kartek, z czego sześć zobaczyli w tym spotkaniu zawodnicy Lotnika. Zdekompletowanie drużyny spowodowało, że Wydział Gier i Ewidencji już wcześniej zweryfikował wynik meczu na walkower 3:0 dla Błękitnych Owińska. Teraz dodatkowe kary zasądził po spotkaniu z zainteresowanymi Wydział Dyscypliny.

Oba kluby ukarane zostały karami finansowymi w wysokości 200 zł - gospodarze za niewłaściwe zabezpieczenie spotkania, goście za otrzymanie przez co najmniej pięciu zawodników upomnień. Dodatkowo Lotnikowi zasądzono kolejną karę tej samej wysokości za naruszenie nietykalności cielesnej innej osoby przez co najmniej dwóch graczy. W tym wypadku kara została jednak zawieszona na okres sześciu miesięcy. Zawieszono również czterech (trzech z Lotnika) zawodników - trzech na okres miesiąca, liczony od dnia 2 kwietnia, za naruszenie nietykalności przeciwnika bądź kibica, a czwartego z graczy ukarano dyskwalifikacją w wymiarze pięciu spotkań. Jak podkreślił przewodniczący Wydziału Dyscypliny, zebrany w sprawie materiał dowodowy pokazał, że wydarzenia nie miały tak dramatycznego przebiegu jak to wynikało literalnie ze sprawozdania sędziego. Ponadto podczas posiedzenia przedstawicieli obu klubów nie mieli wobec siebie wzajemnych pretensji i roszczeń dotyczących przebiegu spotkania, a po zawodach nastąpiły obustronne przeprosiny za zaistniałe incydenty.