Seniorzy zaczynają wiosnę.

W najbliższy weekend rozpoczyna się runda wiosenna w poznańskiej Klasie A. Grający w grupie A Lotnik-1997 Poznań, podejmie u siebie (sobota, godz.15:00), również beniaminka tej ligi Phytopharm Klękę. Będzie to początek trudnej walki o utrzymanie i grę w przyszłym sezonie na tym samym poziomie. Co słychać u „Lotników” przed startem ligi po przerwie zimowej? Zespół prowadzony przez trenera Arkadiusza Mikłę, okres przygotowawczy przepracował praktycznie na własnym obiekcie i rozegrał kilka sparingów. Wyniki nie przyprawiają o entuzjazm, ale w tym okresie są mało ważne, tym bardziej, że trzeba było poukladać niektóre formacje prawie od nowa. Jednak ostatni sparing w Brzeźnie podbudował morale drużyny, a zawodnicy zapewniają, że będą walczyć do końca o utrzymanie. W zespole doszło do kilku istotnych zmian i trzeba przyznać były to w jakimś stopniu osłabienia (gracze podstawowej jedenastki). Mamy nadzieję, że nowi zawodnicy zadbają o to, że szybko zapomnimy o tych stratach i będziemy szli w górę tabeli już od pierwszego spotkania. Phytopharm obecnie zajmuje 6 miejsce w tabeli z 20 punktami. Jesienią przegraliśmy w Klęce (1:3), ale w ostanie dwa sezony, na własnym boisku wygrywaliśmy z tym zespołem (3-2, 2-1). W tym pamiętny ostatni mecz poprzedniego sezonu, który dał nam awans. Trzeba jednak przyznać, że były to ciężkie i emocjonujące spotkania.

• Wyniki sparingów:

Wełna Rogoźno (Klasa okręgowa) – Lotnik-1997 Poznań 4-1

SKS 13 Poznań (Klasa B) – Lotnik-1997 Poznań 5-1

Lotnik-1997 Poznań – Orły Plewiska (Klasa B) 5-1

Orły Pniewy (Klasa A) – Lotnik-1997 Poznań 9-2

Lotnik-1997 Poznań – Avia II Kamionki (Klasa B) 0-3

Odlew Poznań (Klasa B) – Lotnik-1997 Poznań 2-1

Maratończyk Brzeźno (Klasa A) – Lotnik-1997 Poznań 1-2

• Odeszli:

Bartosz Kania (Avia Kamionki), Marcin Doliński, Michał Jackowski, Rafał Robakowski, Przemysław Rogoziński, Paweł Wacław (nie wznowili treningów).

• Przybyli:

Cezary Nowaczyk, Piotr Nyczak, Tomasz Kostrzyński (bez klubu), Marcin Sobik (powrót po kontuzji), Arkadiusz Nowak (Maki Poznań), Dominik Wójcik (Avia Kamionki), Sebastian Zadencki (Słomniczanka Słomniki).