Seniorzy poznali rywali.

Drużyna seniorów Lotnika, grająca w B klasie poznała rywali w lidze WZPN w nadchodzącym sezonie 2017/18. Zagramy tym razem w grupie III.

Na stronie WZPN jest już skład lig seniorskich na nowy sezon, więc za ich pośrednictwem nieoficjalnie możemy przedstawić naszych rywali w B klasie. Spotkamy się z kilkoma starymi znajomymi, jak i sprawdzimy swoje możliwości rozgrywając mecze z nowymi dla nas drużynami. W tym sezonie seniorzy Lotnika zostali przez WGiE WZPN przydzieleni do grupy III. Razem z nami z grupy I poprzedniego sezonu przeniesiono również Poznań FC, Przemysława Poznań i KS Szczytniki, oraz z grupy II Odlew Poznań. Są też dwaj spadkowicze z A klasy Skra Wielkopolska Otusz i Zawisza Dolsk oraz jeden nowicjusz, lecz dobrze znany w piłce młodzieżowej UKS Śrem. Resztę stawki uzupełniają ekipy grające w poprzednim sezonie w grupie III, czyli KSGB Orkan Manieczki, Las Puszczykowo, Ogrol Sielinko, Okoń Sapowice, Orły Plewiska i Pogrom Luboń. Tak obecnie przedstawia się grupa III B klasy sezonu 2017/18. Pierwsze spotkanie zagramy na wyjeździe z Pogromem Luboń w ostatni weekend sierpnia.

Czekają więc nas kolejne derby Poznania (6-krotnie!) i regionu (Szczytniki), czy powrót na stare śmieci do Manieczek, Puszczykowa i Dolska. Z drużynami z Plewisk i Lubonia graliśmy w przeszłości towarzysko, więc też są nam dobrze znane. Pozostałe ekipy to będzie nowum dla naszych graczy. Mamy świadomość tego, że w grupach mogą nastąpić jeszcze zmiany, o czym przekonaliśmy się na własnej skórze na początku poprzedniego sezonu. Życzymy jednak wszystkim drużynom powodzenia, czystej gry a przede wszystkim awansu Lotnika.

Nawiązując do ostatnich zdań nastąpiła już jedna zmiana. Ogrol Sielinko został przeniesiony do grupy IV, a w przeciwnym kierunku dołączył do naszej grupy nowy zespół w rozgrywkach seniorskich MA Same Kozaki Dobra. Zespół ten podobnie jak UKS Śrem wcześniej uczestniczył tylko w rozgrywkach młodzieżowych. Do zobaczenia na boiskach.