Pucharowo-ligowy raport 07/10.IX.

Seniorzy nadal bez zwycięstwa w tym sezonie. W minionym tygodniu odpadli z Pucharu Polski i przegrali trzeci z rzędu mecz ligowy. Przypomina się jesień zeszłego roku, gdzie nie zdobyli punktu na Głuszynie. Orliki pauzowali, ponieważ ich rywal wycofał się z rozgrywek.

SENIORZY

PUCHAR POLSKI „strefa poznańska” - II RUNDA

07 września 2016 - godz.17:00

Lotnik-1997 Poznań – Suchary Suchy Las 3-4 (1-2)

bramki: P.Rogoziński 40’65’; T.Kostrzyński 90’ – W.Ren 20’35’; S.Galasiński 80’; D.Załęski 85’.

żółte kartki: A.Kałużny, M.Sobik.

Odpadamy w II rundzie "Strefy Poznańskiej" pomimo chyba najlepszego jak do tej pory występu w walce o stawkę. Graliśmy agresywnie, stwarzaliśmy sytuacje podbramkowe. Zabrakło trochę boiskowego sprytu i odrobiny szczęścia.
W pierwszej połowie dość szybko straciliśmy dwie bramki, bramki pechowe, bo rywal z pół sytuacji strzela, a my mając kilka setek nie możemy ich wykończyć. W końcówce w końcu się udało - centrostrzał Przemka Rogozińskiego okazał się fantastycznym lobem w okno. Do przerwy 1:2.
Druga odsłona to kolejna wymiana ciosów, byliśmy w niej stroną bardziej konkretną, czego konsekwencją była druga bramka "Rogala". Gdy mecz zbliżał się ku końcowi zawodnikowi Sucharów wyszedł strzał życia z 23 metra i musieliśmy się otworzyć. Przeciwnik to wykorzystał i z kontry trafił na 2:4. Nasze chaotyczne ataki w doliczonym czasie gry pozwoliły tylko na strzelenie jednej bramki (w ostatniej akcji meczu świetnym szczupakiem popisał się Tomasz Kostrzyński). Przegrywamy 3:4.

Lotnik-1997: Hubert Grządzielski, Piotrek Pietrzak, Marek Rybczyk, Paweł Ochowiak, Artur Kałużny (46’Rafał Wolniewicz), Marcin Sobik (85’Tomek Kostrzyński), Filip Krajniak (46’Paweł Kozłowski), Łukasz Lekier, Przemek Rogoziński, Seba Sartowicz (70’Przemek Strojny), Hubert Wolniewicz, trener: Arek Mikła. Nie zagrali: Marcin Musialik, Michał Olszewski, Radek Barański.

KLASA B GRUPA I

10 września 2016 – 3 kolejka; godz.16:00

Lotnik-1997 Poznań – KS Łopuchowo 0-1 (0-1)

bramka: J.Łech 38’.

żółte kartki: P.Pietrzak, Ł.Lekier – R.Wełnicki, M.Wieczorek, J.Łech.

czerwona kartka: J.Łech (Łopuchowo - 2 żółta).

Dobre pierwsze 15 minut Lotnika. Stwarzaliśmy sobie okazje, przeważaliśmy ale tylko raz celnie trafiliśmy w światło bramki; Przemek Rogoziński w sytuacji sam na sam z bramkarzem Łopuchowa, trafil prosto w niego. Później gra przeniosła się na środek boiska i każda z drużyn stwarzała sobie sytuaje. My nieporadnie pod bramką, goście częściej strzelali z dystansu, ale celowniki ustawili bardziej na boczną chorągiewkę niż na bramkę. Niestety byliśmy bardzo gościnni pomiędzy 30 a 38 minutą i dwukrotnie podarowaliśmy prezenty przyjezdnym. Pierwszym razem jeszcze błąd uratowaliśmy, ale za drugim razem Łopuchowo skorzystało z okazji i było 0-1.

Druga część to próba ataków Lotnika, ale kończyła się ona przed polem karnym lub brakiem zimnej krwi pod bramką. Od 69 minuty graliśmy w przewadze jednego zawodnika, ale nie było widać tego na boisku. Goście praktycznie nie zagrażali naszej bramce, a my nie potrafiliśmy trafić w bramkę. Szkoda kolejnego meczu i szansy na punkty. Przypomina to poprzednią jesień, gdzie przegraliśmy wszystkie mecze u siebie i byliśmy bardzo gościnni. Dla ciekawostki najsłabsza i najbardziej znana drużyna ostatnich dni Jadwiżanski KS po trzech kolejkach strzeliła więcej bramek od nas ;(.

Lotnik-1997: Bartek Leśniewski, Piotrek Pietrzak, Marek Rybczyk, Paweł Ochowiak, Rafał Wolniewicz, Marcin Sobik (75’Tomek Kostrzyński), Mariusz Pietrasz, Seba Zadencki, Przemek Rogoziński (65’Janek Krystek), Łukasz Lekier, Hubert Wolniewicz, trener: Arek Mikła. Nie zagrali: Grzesiek Dąbek, Przemek Strojny, Bartek Staszak, Tomek Polak, Hubert Grządzielski.

ORLIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA ORLIK E1 GRUPA I

Mecz naszych orlików z Jadwiżanskim KS Poznań nie odbył się. W piątek przyszła do nas informacja z WZPN, że drużyna orlików tego klubu została wycofana z rozgrywek. Przyczyną był brak wystarczającej liczby zawodników. Rywalom życzymy szybkiego uporania się z problemem i powrotu na ligowe boiska.