Podsumowanie sezonu 2015/16.

Kolejny piłkarski rok za nami. Podsumowujemy miniony sezon 2015/16 w wykonaniu naszych drużyn. Sezon, który rozpoczeliśmy grając trzema drużynami, a kończymy dwoma.

Tylko jeden sezon trwał pobyt seniorów Lotnika w poznańskiej A klasie. Jako pierwsi pożegnali się z tym poziomem piłkarskim z grupy I i na kilka kolejek przed końcem byli pewni spadku. Zajęli ostatnie 14 miejsce w tabeli, zdobywając 19 punktów przy bilansie 5-4-17, bramki 41-85. Do utrzymania zabrakło 11 punktów. Jesienią zdobyli 8 punktów, bilans 2-2-9, bramki 24-44, wiosną 11 punktów przy bilansie 3-2-8 i bramkach 17-41. Jesienią byliśmy najsłabsi, a wiosną wyprzedziliśmy tylko Łopuchowo. W przeciągu całego sezonu nasz atak (40 bramek zdobytych) był jednym z najsłabszych w lidze - 12 miejsce, obrona (85 bramek straconych) najgorsza - 14 miejsce. Dużo lepiej grało się nam na wyjazdach (12 punktów), do czego przyczyniła się jesień, gdzie w meczach u siebie nie zdobyliśmy nawet punktu. Zresztą na Głuszynie wygraliśmy tylko 2 razy, a raz zremisowaliśmy w ciągu całego sezonu (wiosną). W przerwie zimowej ubyło kilku doświadczonych zawodników i trzeba było szukać nowych. Przybyli przede wszystkim młodzieżowcy, którzy wiosną nabierali doświadczenia. Mieli nawet dobry start rundy, gdzie odżyły nawet realne nadzieje na utrzymanie. Niestety później bywało różnie, a końcówka już wręcz słaba 4 wysokie porażki. Zespół reprezentowało 31 zawodników. Zakończona runda pokazała jednak, że jest nadzieja w drużynie i może ona jeszcze w przyszłości pokazać że potrafi więcej.

GRUPY MŁODIEŻOWE

Niestety, młodziki po jesiennych zmaganiach ligowych, wiosną nie wystartowali (mała liczba zawodników i brak chęci współpracy ze strony sąsiedniej drużyny). Mimo to mamy nadzieje, że drużyna jeszcze się odrodzi i będzie dalej sprawiała sensacje na boiskach. Zespół reprezentowało 10 zawodników, wspieranych kilkoma chłopakami z rocznika 2006. Natomiast orliki pokazali, że systematyczna i ciężka praca na treningach, może przynieść przyjemność i ochotę do gry. Zajęli 3 miejsce w swojej grupie w lidze WZPN i poprawili się piłkarsko. Coroczny test sprawdzający ich umiejętności, pokazał dużą poprawę w technice gry, a rocznik 2007 w porównaniu z poprzednim rokiem osiągnął największy postęp. W drużynie występowało 25 zawodników. Cieszy postawa chłopaków na boisku, ich ambicje, a przedewszystkim regularne uczestnictwo w treningach, co pokazują już nabyte umiejętności piłkarskie. Jest wprawdzie dużo jeszcze do zrobienia, ale cieszy to co osiągnięto. Oby dalej rozwijali swoją pasję i talenty, a Lotnik będzie miał powody do dumy.