Ligowy raport 17.X.

Liga Red Box na remis, ligi WZPN na zero. Tak w skrócie, można powiedzieć o minionej sobocie.

ORLIK – WZPN ORLIK E2 GRUPA VII

Canarinhos II Skórzewo – Lotnik-1997 Poznań 9-2 (4-0)

Bramki: Kuba 27min; Maks 29min.

Najmłodsi zawodnicy nie sprawili sensacji. Kto był lepszy mówi wynik. Canarinhos miał cały mecz przewagę (oprócz pierwszych 5 min II połowy) pod każdym względem. W pierwszej części meczu tylko raz celnie uderzyliśmy na bramkę rywala i to wszystko jeśli chodzi o atak. Druga połowa to rewelacyjny początek Lotnika, gdzie szybko strzelił dwie bramki i nastraszył rywali. Niestety później tylko przeciwnicy trafiali do siatki, ale my graliśmy już dużo lepiej niż w pierwszej odsłonie. Pochwalić trzeba defensywę – bramkarza Tomka, obrońców Bartka, Igora i Wojtka, bo mimo porażki i straty 9 bramek, zagrali ambitnie, ofiarnie i łatwo skóry nie oddali. Ogólnie lepszy występ Lotnika niż w pierwszym meczu tych drużyn (0-10), ale tym razem Canarinhos miał lepiej ustawiony celownik.

Zagrali: T.Stelmaszyk, M.Dziamski, B.Jamrożek, N.Kruk, O.Leszczyński, M.Nasternak, , I.Strzelczyk, J.Szturomski W.Wardal, trener: D.Kobierski.

MŁODZIK – RED BOX JUNIOR LIGA

Lotnik-1997 Poznań – Red Box Suchy Las 7-1 (2-1)

Bramki: Damian Z. 2min, 6min, 11min, 12min; Damian A. 17min, 20 min; samobójcza 19min.

Bardzo dobra gra Lotnika. Przeważaliśmy cały mecz, a im dłużej on trwał, tym lepsza była gra naszch chłopaków. Wszystko działało jak w szwajcarskim zegarku od pierwszej do ostatniej minuty. Cała drużyna zagrała na medal. Trener Mariusz był bardzo zadowolony z postawy zawodników w tym spotkaniu.

Lotnik-1997 Poznań – Galacticos Poznań 3-2 (1-1)

Bramki: Krzysiek 4min, Damian Z. 10min, Damian A. 13min.

W tym spotkaniu chłopacy stracili najwiecej sił. Zwycięstwo w meczu walki, ostrych wejść i gry o każdą piłkę i centymetr boiska. Pokazaliśmy że mimo mniejszych umiejętności piłkarskich od rywala, można osiągnąć dobry wynik i nabrać doświadczenia oraz wiary w sukces. Może nie wygrała drużyna lepsza, ale bardziej waleczna i ambitna.

Lotnik-1997 Poznań – Warta 05 Poznań 2-6 (2-5)

Bramki: Damian Z. 4min, 10min.

W tym meczu widać było ile sił nasi zawodnicy włożyli w poprzednie spotkanie. Dużo błędów, gra na stojąco z takim rywalem nie wróżyła nic dobrego. Warta pokazała dobry futbol techniczny i ponownie okazała się lepsza. Po przerwie zagraliśmy dużo lepiej, odważniej, ale to było za mało.

Lotnik-1997 Poznań – Red Box Poznań 4-6 (2-2)

Bramki: Damian A. 6min, 16min,17min; Damian Z. 9min.

Do tego spotkania Lotnik podszedł zbyt pewnie i lekceważąco do rywala. Na tą chwilę to jeszcze za wcześnie, żeby lekceważyć kogokolwiek. Red Box zagrał ambitnie i chciał zrehabilitować się za wcześniejsze porażki. Po 4 min prowadził 2-0, ale my doprowadziliśmy do remisu przed przerwą. Początek drugiej połowy podobny szybko straciliśmy trzy bramki i musieliśmy gonić wynik. Jeszcze na 3 minuty przed końcem przeprowadziliśmy kilka akcji i mogliśmy zremisować, ale to rywal w doliczonym czasie gry strzelił 6 bramkę.

Skład: P.Janczewski, D.Arciszewski, K.Czwajda, K.Kasprzak, P.Łucewicz, K.Łukaszewski, D.Zygmunt, trener: M.Pietrasz.

SENIORZY – A KLASA GRUPA I

Lotnik-1997 Poznań – Zawisza Dolsk 1-2 (0-2)

Bramka: P.Rogoziński 90min.

Przegrywamy to spotkanie, choć tak nie musiało się to zakończyć. Pierwsze 20 minut to dobra gra w wykonaniu Lotnika. Kilka groźnych akcji, strzałów, szkoda że prosto w bramkarza Zawiszy, ale napawało wiarą w dobry rezultat. Jednak w 24 minucie głupio tracimy bramkę, a gdy po szoku wracamy na swoje tory tracimy kolejną (31 min). Druga połowa bardziej wyrównana, każda drużyna miała swoje szanse, ale nic nie chciało wpaść do bramek. Ostatnie 10 minut Lotnik przycisnął Zawiszę, ale dopiero w 90 min. „Rogal” strzala jak się okazało honorową bramkę. Jeszcze w doliczonym czasie były dwie szanse dla nas, ale bramkarz rywali był na posterunku. Trener o meczu: „Szkoda straty kolejnych punktów na własnym boisku… z pewnością nie zasłużyliśmy na porażkę pokazując dużo walki i zaangażowania, zabrakło trochę skuteczności i cwaniactwa… niestety za wrażenia artystyczne punktów nam nie przybywa.”

Skład: G.Dąbek, B.Kania, R.Kwocz, Ł.Lekier, P.Ochowiak, P.Pietrzak (75’J.Krystek), P.Rogoziński, M.Rybczyk, W.Sadłek, B. Staszak (75’T.Polak), B.Winkler (75’R.Wolniewicz), trener: A.Mikła. Nie zagrali: P.Borowski, B.Leśniewski.