Ligowy raport 14.IV.

Pierwsza wiosenna porażka młodzików. Orliki idą jak burza i ze spokojem wygrywają swój drugi mecz. Skrzaty nabierają kolejne doświadczenia.

MŁODZIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA MŁODZIK D2 GRUPA II (RW)

14 kwietnia 2018 – 2 kolejka; godz.11:00

Lotnik-1997 Poznań – Polonia II Środa Wlkp. 1-2 (0-1)

bramki: Maks 55’ – Jeremi 11’46’.

Lotnik-1997: Tomek Stelmaszyk – Damian Arciszewski, Kacper Arnt, Filip Boruch, Szczepan Byndas, Kasjan Klisz, Nikodem Kruk, Kacper Pigla, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Sami Śmigaj, Wojtek Wardal, Eryk Wundersee, trener: Damian Kobierski.

Grano 2x30 minut.

Niestety pierwsza porażka tej wiosny młodzików, jednak po bardzo ciężkim i wyrównanym meczu. Gra Lotnika do pola karnego wyglądała w miarę dobrze, ale niestety zabrakło tej przysłowiowej kropki nad „i” czyli strzału na bramkę. A strzały te celne, można było policzyć na palcach jednej ręki, jak z jednej tak i z drugiej strony. Zanotowaliśmy też dużo strat, z których goście groźnie kontrowali i mieli okazje na podwyższenie wyniku. My też możemy żałować, bo mieliśmy jeszcze dwie, trzy okazje (tzw. 100%), które mogły zmienić przebieg meczu. A tak musieliśmy przełknąć gorycz porażki. Na zakończenie dodam, że spotkanie przypominało to jesienne, które graliśmy w Środzie, gdzie mieliśmy dużo szczęścia i zremisowaliśmy. Tym razem nam go zabrakło i lepsi okazali się Poloniści.

Pozostałe wyniki:

Las Puszczykowo – Polonia Poznań 1:1

Orły Komorniki – Warta I Śrem 6:0

ORLIK STARSZY – WZPN – III LIGA OKREGOWA ORLIK E1 GRUPA VI (RW)

14 kwietnia 2018 – 2 kolejka; godz.13:20

Lotnik-1997 Poznań – KS 1920 Mosina 9-2 (4-1)

bramki: Wojek 2’11’17’18’23’27’; Kacper P. 40’; Filip W. 43’; Dominik 44’ – Łukasz 7’; Kuba 29’.

Lotnik-1997: Mateusz Dziamski – Filip Boruch, Dominik Czapelski, Kacper Kuciak, Piotrek Małyszek, Marcin Nowak, Kacper Pigla, Filip Walentowicz, Wojtek Wardal, trener: Tomasz Pilarczyk.

Grano 2x25 minut.

Orliki jak na razie mają rewelacyjny początek rundy oraz skuteczność. Po raz drugi aplikują worek bramek rywalom i na spokojnie wygrywają to spotkanie. Początek tego jednak nie zapowiadał, ale im dłużej trwał mecz, tym większą przewagę miał Lotnik. Ponownie w ataku błysnął Wojtek, który pokazał, że wiosną ma bardzo dobrze ustawiony celownik i dołożył kolejne bramki do swojej kolekcji. Tym razem nie był jednak dżentelmenem, ponieważ nie dał żadnych szans bramkarce z Mosiny. Trzeba przyznać, że na jego konto bramkowe pracuje cała drużyna obsługując go tym idealnym ostatnim podaniem. Gratulacje dla całej drużyny i niech ta dobra passa trwa dłużej.

Pozostałe wyniki:

Luboński KS Luboń – Talent Poznań 1:11

KSGB Manieczki – UKS II Śrem 0:28

SKRZATY – RED BOX JUNIOR LIGA

14 kwietnia 2018 – 2 runda; godz. 9:00

Lotnik-1997 Poznań – Jurand Koziegłowy

14 kwietnia 2018 – 2 runda; godz. 10:45

Lotnik-1997 Poznań – SPWP Września

Lotnik-1997: Teofil Byndas, Konrad Dmowski, Janek Grzankowski, Kuba Olech, Bartek Rudak, Kuba Rudak, Artur Trąbalski, Kuba Trąbalski,trener: Arkadiusz Mikła.

Grano 2x10 minut.

Nasza najmłodsza drużyna zagrała dwa mecze w Red Box Junior Lidze. Nabyła kolejne umiejętności oraz doświadczenie w rywalizacji z innymi zespołami. Cieszą kolejne zdobyte bramki, a przede wszystkim, że dołączają nowi strzelcy w drużynie. Brawo.