II miejsce w turnieju w Witkowie.

Miłą niespodziankę sprawili zawodnicy rocznika 2006 i młodsi, w III Mikołajkowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora OKSiR Witkowo. Wśród 7 drużyn zajeli II miejsce. Tylko drużyna Chrobrego I Gniezno okazała się od nas lepsza. Początek turnieju nie zapowiadał sukcesu, ale im dalej w las tym było lepiej. Turniej odbywał się na zasadzie gry każdy z każdym, a mecze trwały po 10 minut.

Lotnik-1997 Poznań – Kujawianka Strzelno 0-0

Początek meczu był wyrównany, ale poźniej to my zdobyliśmy lekką przewagę. Nasze strzały pewnie bronił rosły bramkarz Kujawianki i nie mogliśmy go pokonać mimo kilku szans. Rywale dopiero w ostatniej akcji meczu poważnie nam zgrozili, ale piłka po strzale wylądowała nad poprzeczką.

Lotnik-1997 Poznań – Chrobry I Gniezno 0-3

Najlepiej grająca drużyna i jak się później okazało zwycięzca całego turnieju, okazał się za silny dla nas. Szybko stracona bramka spowodowała, że musieliśmy gonić wynik i odkryć się w obronie. Rywale nie mieli jednak problemów z rozbijaniem naszych ataków, a w defensywie my musieliśmy się sporo napracować.

Lotnik-1997 Poznań – Chrobry II Gniezno 1-0

Mecz był wyrównany. Każda z drużyn miała swoje szanse. Jednak to my tylko strzeliliśmy bramkę. Sami świetnym lobem nad obrońcami rywali obsłużył Kubę, który wyszedł sam na sam z bramkarzem z Gniezna i płaskim strzałem obok niego zdobył dla nas bramkę. Rywale przycisneli nas w końcówce, ale Tomek nie dał się pokonać.

Po tych meczach nastąpiła przerwa na posiłek, a także odbył się konkurs rzutów karnych dla wszystkich uczestników turnieju. Niestety nasi zawodnicy nie wygrali tej konkurencji, a najdalej zaszli Igor i Tomek.

Lotnik-1997 Poznań – S.P.W.P. Września 0-0

Dobrze znany nam rywal z różnych turniejów. Nigdy z nimi nie punktowaliśmy, ale tym razem się udało. Mieliśmy nawet dwie bramkowe akcje, ale zabrakło przy nich zimnej krwi. Trzeba też przyznać, że uratowały nas dwa słupki.

Lotnik-1997 Poznań – OKSiR Orlik Witkowo 1-0

Gospodarz to druga po Chrobrym najładniej grająca drużyna w turnieju. Ale, że za piękną grę punktów w piłce nożnej się nie przyznaje to stała się niespodzianka. Rywale mieli przewagę i ratowały nas poprzeczka i słupek. Ale to jednak my zdobyliśmy bramkę. Damian wstrzelił piłkę w pole karne, a tam sięgnął ją Maks i pewnie pokonał bramkarza z Witkowa. Szok, konsternacja u przeciwnika. Lotnik nabrał pewności siebie, a rywale zaczeli bić głową w mur. Rewelacyjna gra naszej całej drużyny w obronie sprawiła, że OKSiR doznał jedynej porażki i po tym meczu stracił szanse na zwycięstwo w całym turnieju.

Lotnik-1997 Poznań – M.K.S. Trzemeszno 2-0

Zwycięzca tego spotkania zapewniał sobie drugie miejsce w turnieju. To był nasz ostatni mecz, a rywale mieli jeszcze jeden. Od początku drużyny zagrały ambitnie, nikt nie odstawiał nogi i każda ze stron miała swoje szanse. Ale tylko Lotnik w tym meczu strzelał bramki. Najpierw z rzutu wolnego z 15 metrów Damain huknął jak z armaty pod poprzeczkę i było 1-0. Następnie, Bartek został faulowany w polu karnym, a rzut karny pewnie wykonał Damian i było 2-0. Radość zawodników i kibiców (rodziców) po ostatnim gwizdku sędziego była przeogromna.

Gratulujemy chłopakom i trenerowi Damianowi. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do tego sukcesu. Dziękujemy wszystkim rodzicom za doping i dowóz dzieci na turniej. Mamie Samiego za podarunki dla drużyny.

Skład drużyny: Tomek Stelmaszyk, Damian Arciszewski, Rysiek Figler, Bartek Jamrożek, Nikodem Kruk, Maks Nasternak, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Sami Zubair, trener: Damian Kobierski.

O turnieju także: http://www.oksir.witkowo.pl/component/content/article/14-aktualnosci/768--iii-mikoajkowy-turniej-piki-nonej-.html

WYNIKI MECZY

S.P.W.P. Września – Chrobry II Gniezno 0-1

M.K.S. Trzemeszno – Kujawianka Strzelno 1-0