VI miejsce orlików w turnieju Warta Cup.

W minioną sobotę młodzieżowa drużyna Lotnika (rocznik 2006 i młodsi) uczestniczyła w turnieju Warta Śrem Cup 20016, organizowanym z okazji 95-lecia powstania klubu. Turnieju obsadzonym silnymi drużynami (o czym świadczyć może dopiero 7 miejsce Warty Poznań), o bardzo wyrównanym poziomie (co udowadnia duża ilość remisów i wygranych różnicą jednej bramki).

Nasz zespół w fazie grupowej rywalizował z takimi drużynami jak: Warta Śrem Niebieska, Mieszko Gniezno, Czwórka I Kościan, Akademia P. Młoda Warta SP6 Śrem czy FC Galacticos Poznań. Młodzi Lotnicy do ostatniej kolejki walczyli o zajęcie 2 miejsca w grupie, które dawało możliwość gry o 3 miejsce w całym turnieju. Niefortunnie jednak stosunek bramek i wyniki pozostałych meczów spowodowały, że drużyna zajęła w grupie miejsce 3, a co za tym idzie przystępowała do walki o 5 lokatę w turnieju. Przeciwnikiem Lotnika Poznań w fazie finałowej była drużyna gospodarza rozgrywek - Warta Śrem Biała. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 0:0 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, w której to lepsza okazała się drużyna Warty Śrem Biała (2:1).

Ostatecznie nasi chłopcy w 6 rozegranych meczach odnotowali 2 zwycięstwa, 3 remisy (nie wliczając rzutów karnych) i 1 porażkę, zajmując dobre 6 miejsce w turnieju liczącym 12 drużyn. Brawa należą się całemu zespołowi, który w każdym meczu walczył do ostatniej minuty. Warto zaznaczyć, że w składzie znalazły się dwie osoby z rocznika 2007 oraz 3 zawodników debiutujących w I zespole. Z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że stanęli oni na wysokości zadania i dumnie reprezentowali barwy klubu.

Skład drużyny: Tomek Stelmaszyk, Damian Arciszewski, Bartek Jamrożek, Kasjan Klisz, Nikodem Kruk, Damian Lachman, Jonatan Nowak, Kacper Pigla, Wojtek Wardal, Eryk Wundersee, trener: Damian Kobierski.

Więcej o turnieju kliknij tutaj.

GRUPOWE MECZE LOTNIKA

GRUPA B

APM Warta Śrem - Lotnik-1997 Poznań 0-2

· Bramki: Nikodem, Kasjan

Warta Śrem Niebieska - Lotnik-1997 Poznań 0-2

· Bramki: Nikodem, Wojtek

Czwórka Kościan I - Lotnik-1997 Poznań 1-1

· Bramka: Kasjan

Mieszko Gniezno - Lotnik-1997 Poznań 2-0

FC Galacticos Poznań - Lotnik-1997 Poznań 0-0

TABELA

1. Mieszko Gniezno 12 pkt.

2. Czwórka Kościan I 11 pkt.

3. Lotnik-1997 Poznań 8 pkt.

4. FC Galacticos Poznań 5 pkt.

5. AM Warta Śrem 4 pkt.

6. Warta Śrem Niebieska 1 pkt.

MECZE FINAŁOWE

Mecz o 11 miejsce