Seniorzy zaczynają ligę. Akcja Wełnianka.

W najbliższy weekend rozpoczyna się sezon piłkarski 2016/17 w poznańskiej Klasie B. Grający w grupie I Lotnik-1997 Poznań, podejmie u siebie (niedziela, godz.16:00) Wełniankę Kiszkowo. Będzie to początek trudnej walki o awans i grę w przyszłym sezonie na wyższym poziomie. W grupie mimo znanych, starych wyjadaczy przybyło kilka nowych drużyn, zwiększając tym jak myślę poziom i bezpośrednich rywali do awansu. Co słychać u „Lotników”przed startem ligi po wakacyjnej przerwie? Zespół prowadzony przez trenera Arkadiusza Mikłę, okres przygotowawczy przepracował tradycyjnie na własnym obiekcie i rozegrał kilka sparingów. Początek sparingów jeśli chodzi o wyniki i styl wręcz rewelacyjny, później wręcz odwrotny, ale w tym okresie wyniki są mało ważne, tym bardziej że było widać w nogach przemęczenie. Widoczne to też było w pucharze, w zwycięskich karnych z Jamajką Śrem. Do zespołu doszło dużo osób, przede wszystkim młodzieżowców. Mamy nadzieję, że „młode koguty” pokażą pazury i będziemy postrachem ligi. Kadra liczy 28 osób, więc jest rywalizacja i w kim wybierać. Zarząd postawił cel trenerowi i zawodnikom na ten sezon to powrót do klasy A. W klubie dużo się także zmieniło i zmienia, m.in. przybywa sprzętu, walczymy powoli z zapleczem socjalnym, a co najważniejsze sławne „Kęp Nou” wkrótce przestanie istnieć. W tym celu jesienią wszystkie mecze gramy u siebie, ponieważ wiosną planowany jest remont boiska. To wszystko jest dzięki dobrej współpracy zarządu z Radą Osiedla. Najbliższy rywal Wełnianka od kilku sezonów nieudanie próbuje wrócić do A klasy. Sezon temu było blisko III miejsce i stracona szansa w ostatnim meczu. W sezonie 2014/15 w meczach pomiędzy drużynami padły remisy 2:2. Zapraszamy także do lektury przedsezonowej o Lotniku - kilknij tutaj.

• Wyniki sparingów:

Lotnik-1997 Poznań - Orły Plewiska (klasa B) 5:2

Arka Kiekrz (klasa B) - Lotnik-1997 Poznań 2:5

Lotnik-1997 Poznań - Pogrom Luboń (klasa B) 4:1

GKS Golęczewo (klasa B) - Lotnik-1997 Poznań 5:2

NKS Niepruszewo (klasa B) - Lotnik-1997 Poznań 4:1

• Odeszli:

Dominik Wójcik (Szturm Junikowo Poznań), Wiktor Sadłek (Antares Zalasewo).

• Przybyli:

Hubert Wolniewicz, Hubert Grządzielski, Sebastian Sartowicz, Michał Drwęski, Marcin Musialik, Radosław Barański, Filip Krajnik, Arkadiusz Szczepaniak (bez klubu),Artur Kałużny (Poznań FC).