Seniorzy rozpoczynają rundę wiosenną.

Już w najbliższą niedzielę drużyna seniorów Lotnika, rozpocznie rundę wiosenną. Okres przygotowawczy rozpoczęła już 10 stycznia. Podopieczni Arkadiusza Mikły mieli w planach treningi trzy razy w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty. Jednak z różnych powodów nie wszystko co było zaplanowane, zostało wykonane. W treningach zimowych nie licząc stycznia, udział brało średnio 10 piłkarzy. Podczas przygotowań do rundy rewanżowej zespół Lotnika, rozegrał tylko trzy z pięciu zaplanowanych meczów kontrolnych (dwa z powodu problemów kadrowych rywali nie odbyły się) i wziął udział w jednym turnieju halowym.

Co do kadry, do drużyny w okresie zimowym dołączyło kilku piłkarzy (szczegóły pod tekstem), ale nie obyło się również bez ubytków, do których najbardziej możemy zaliczyć Przemysława Strojnego, który odszedł już pod koniec rundy jesiennej.

Lotnik-1997 Poznań, rundę rewanżową sezonu 2016/17 poznańskiej klas B grupy 1 zainauguruje w niedzielę 26 marca. „Lotnicy” tego dnia o godzinie 14:00 zagrają na wyjeżdzie w Kiszkowie z Wełnianką. Jesinią w Poznaniu lepsi byli rywale zwyciężając 3:1.

Jeśli chodzi o cele w rozgrywkach to jest jak powiedział trener zającie lepszego miejsca niż po rundzie jesiennej (8), a już niezłym wynikiem będzie miejsce w pierwszej czwórce.

Wyniki meczów kontrolnych rozegranych w okresie przygotowującym:

* Lotnik-1997 Poznań – Orły Plewiska 0:4

* II Turniej Halowy o Puchar posła Jakuba Rutnickiego – VII miejsce

* Lotnik-1997 Poznań – Odlew Poznań 5:4

bramki dla Lotnika: Arkadiusz Nowak 2, Filip Krajniak, Sebastian Sartowicz, Łukasz Lekier

* Lotnik-1997 Poznań – Poznań FC 1:0

bramka dla Lotnika: Łukasz Lekier

Przybyli: Karol Aranibar (Przemysław Poznań?), Dominik Wójcik (Szturm Junikowo Poznań), Dominik Rogowski (Huragan Wilczyce).

Ubyli: Przemysław Strojny, Paweł Ochowiak (obaj Clescevia Kleszczewo), Tomasz Kostrzyński (Poznań FC?), Marek Rybczyk (nie wznowił treningów).