Seniorzy bez porażki w październiku!

Seniorzy bez porażki w październiku!

Cztery mecze rozegrali seniorzy, w których nie ponieśli porażki! Zanotowali dwa zwycięstwa w derbach Poznania i dwa wyjazdowe remisy. Nasze drużyny młodzieżowe zagrały ze zmiennym szczęściem.

KLASA B „PROTON” GRUPA I

     Po serii trzech porażek seniorzy wreszcie zaczęli zdobywać punkty. Najpierw zremisowali w Kiszkowie z Wełnianką 1:1. Rywal ten nigdy nie leżał Lotnikowi i zawsze grało się z nim ciężko. W ostatnich trzech sezonach gry w B klasie, Lotnik nigdy z nimi nie wygrał. Po meczu był mały niedosyt, jednak remis trzeba przyjąć z pokorą, bo jak historia pokazała, Wełnianka mimo że kończyła sezony na dole tabeli to miała sposób na Lotnika. Może wiosną uda się wreszcie zwyciężyć. Następnie przyszła domowa wygrana z Jadwiżańskim KS. Trzy punkty za ten meczu można było już dopisać na początku rozgrywek. Tylko było jedno pytanie, jak wysoko ich pokonamy? No właśnie, wygrana 3:0 z zespołem któremu inne drużyny wcześniej aplikowały po sześć bramek i więcej, jakiejś furory nie robi. Chociaż, gdyby Lotnik wykorzystał połowę dogodnych akcji, które sobie stworzył mógł co najmniej powtórzyć te wyniki. Zwycięzców jednak ponoć się nie sądzi, więc nie będziemy tu wiercić dziury w całym. W spotkaniu tym szwankowała przede wszystkim skuteczność, która swoje żniwa przyniosła w meczu z Orłami w Plewiskach. Z meczu w którym powinno być minimum 3:0 dla nas, wywozimy tylko punkt po remisie 1:1. Dodajmy jeszcze to, że gospodarze może z dwa razy, celnie uderzyli na naszą bramkę. Goryczy do tego spotkania dodaje ostatnia akcja meczu, czyli rzut rożny wykonywany przez Lotnika. Po nim Lotnicy trzy razy strzelali na bramkę gospodarzy, ale to jednak zamurowana przez całą drużynę bramka, jaki i ostatecznie bramkarz Orłów wyszli z tego zwycięsko. Ostatnie spotkanie z Odlewem dało cenne 3 punkty i awans w tabeli. W tym spotkaniu Lotnik był wyraźnie lepszy od rywali, a w drugiej połowie mieli ich już praktycznie na kolanach. Jednak gospodarze, ponownie mogą sami sobie być winni, że nie wygrali tego spotkania wyżej, czyli ponownie dała znać słaba skuteczność w ataku. Plusem jest gra do końca i mimo że od 80 minuty grali w osłabieniu, to zdołali strzelić czwartą bramkę. Seniorom pozostały jeszcze dwa mecze tej jesieni. Najpierw wyjadą do Brzeźna na mecz z liderem Maratończykiem, a zakończą meczem u siebie z Farą-Pelikan Żydowo.

*

Wełnianka Kiszkowo – Lotnik-1997 Poznań 1:1 (1:1)

bramki: 17’ Szymon Burgiel - 41’ Marcin Sobik.

Żółte kartki: Radosław Kwocz, Łukasz Czuj, Michał Becela (Lotnik-1997).

Lotnik-1997: Bartosz Leśniewski, Krzysztof Korcz (76’ Łukasz Czuj), Bartosz Bartkowiak, Krystian Bartkowiak, Michał Becela, Paweł Gałecki (7’ Rafał Wolniewicz, 75’ Bartosz Staszak), Mikołaj Hajdasz (76’ Nicolas Sobieraj), Radosław Kwocz, Marek Rybczyk, Damian Skrzypczak (46’ Rafał Robakowski), Marcin Sobik, rezerwowi: Jakub Klupa, Przemysław Strojny, trener: Dariusz Gajowiecki.

*

Lotnik-1997 Poznań – Jadwiżański KS Poznań 3:0 (2:0)

bramki: 38’ Damian Skrzypczak; 41’ Roger Sobieraj; 77’ Nicolas Sobieraj.

Żółte kartki : Daniel Olejniczak, Marcin Sobik (Lotnik-1997).

Lotnik-1997: Bartosz Leśniewski, Bartosz Bartkowiak, Krystian Bartkowiak (78’ Rafał Robakowski), Michał Becela (60’ Daniel Olejniczak), Mikołaj Hajdasz (50’ Krzysztof Korcz), Piotr Michalczyk (58’ Bartosz Staszak), Marek Rybczyk, Damian Skrzypczak (69’ Nicolas Sobieraj), Roger Sobieraj, Marcin Sobik, Przemysław Strojny, rezerwowy: Jakub Klupa, trener: Dariusz Gajowiecki.

*

Orły Plewiska – Lotnik-1997 Poznań 1:1 (0:0)

bramki: 57’ Damian Ciesielski – 72’ Piotr Michalczyk.

Żółte kartki : Wojciech Trojanowski (Orły) – Przemysław Rogoziński, Marek Rybczyk, Roger Sobieraj (Lotnik-1997).

Lotnik-1997: Bartosz Leśniewski, Bartosz Bartkowiak, Krystian Bartkowiak (80’ Rafał Wolniewicz), Michał Becela (73’ Artur Kałużny), Piotr Michalczyk (73’ Radosław Kwocz), Daniel Olejniczak (46’ Przemysław Rogoziński), Marek Rybczyk, Damian Skrzypczak, Roger Sobieraj, Marcin Sobik, Przemysław Strojny, rezerwowi: Marcin Burlaga, Jakub Klupa, Łukasz Czuj, trener: Dariusz Gajowiecki.

*

Lotnik-1997 Poznań – Odlew Poznań 4:1 (2:1)

bramki: 33’ Piotr Michalczyk; 36’ Radosław Kwocz; 63’ Przemysław Rogoziński; 85’ Damian Skrzypczak – 44’ Piotr Leśniowski.

Żółte kartki : Przemysław Rogoziński x 2 (Lotnik-1997).

Czerwona kartka : Przemysław Rogoziński (za 2 żółte (Lotnik-1997)).

Lotnik-1997:Marcin Burlaga, Bartosz Bartkowiak (71’ Damian Skrzypczak), Michał Becela (90’ Przemysław Strojny), Mikołaj Hajdasz, Artur Kałużny (64’ Daniel Olejniczak), Piotr Michalczyk (83’ Jakub Klupa), Rafał Robakowski (46’ Przemysław Rogoziński), Radosław Kwocz, Marek Rybczyk, Roger Sobieraj, Marcin Sobik (85’ Rafał Wolniewicz), rezerwowy: Bartosz Leśniewski, trener: Dariusz Gajowiecki.

*

MŁODZIK STARSZY– WZPN - III LIGA OKRĘGOWA MŁODZIK D1 GRUPA II

     Młodziki starsze nie będą miło wspominać rundy rewanżowej. W trzech spotkaniach ponieśli trzy porażki, co trochę popsuło morale w drużynie. Niestety nauka gry w piłkę nożną w tym wieku i na tym poziomie nie ma odzwierciedlenia w wynikach, które w tym momencie schodzą na dalszy plan. Jednak mamy nadzieję, że chłopaki zrozumieją to i wkrótce ich praca na treningach i meczach przyniesie oczekiwane dla nich skutki i wyniki. Ostatnią szansą na polepszenie humorów tej jesieni już w niedzielę w Dolsku z Zawiszą.

*

Warta Śrem – Lotnik-1997 Poznań 6:2 (3:1)

bramki: 8’13’36’41’ Kacper Świderski; 8’ Szymon Walczak; 48’ Kuba Hamulski – 12’ Nikodem Kruk; 33’ Maks Nasternak.

Lotnik-1997 Poznań – Polonia II Poznań 1:2 (1:1)

bramki: 28’ Damian Kulesza – 30’ Mariusz Nowakowski; 52’ Marcel Grzędzielewski.

Lotnik-1997 Poznań – Przemysław Poznań 0:4 (0:0)

bramki: 31’ Szymon Szaroleta; 33’42’ Kuba Cichy; 56’ Bartek Perdziak.

Lotnik-1997: Mateusz Dziamski, Tomek Stelmaszyk – Kacper Arnt, Filip Boruch, Szczepan Byndas, Kasjan Klisz, Nikodem Kruk, Damian Kulesza, Maks Nasternak, Franek Pawelec, Mikołaj Pawelec, Marcin Nowak, Kacper Pigla, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Eryk Wundersee, trener: Tomasz Pilarczyk.

*

MŁODZIK MŁODSZY– WZPN - III LIGA OKRĘGOWA MŁODZIK D2 GRUPA II

     Dwa zwycięstwa i dwie minimalne porażki. Taki bilans zanotowali młodziki młodsze w czterech ligowych spotkaniach. Cieszą dobre mecze z Avią i mimo porażki z Clescevią. Drużyna pokazuje cały czas, że mimo zmiany przepisów i przejścia z poziomu orlika na młodzika nadal potrafi być groźna i trzeba się z nimi liczyć. Ostatnim meczem jesienią będzie wyjazdowe spotkanie z Polonią II Środa Wlkp. Za wszystkie nasze drużyny trzymamy kciuki.

*

Lotnik-1997 Poznań – Kłos Zaniemyśl 2:0 (1:0)

bramki: 28’45’ Wojtek Wardal.

Lotnik-1997 Poznań – Avia I Kamionki 4:2 (1:2)

bramki: 12’ Kacper Pigla; 38’48’ Wojtek Wardal; 42’ samobójcza – 28’Mikołaj Wita; 30’ Olgierd Dwornik.

Clescevia Kleszczewo – Lotnik-1997 Poznań 2:1 (1:0)

bramki: 25’32’ Jan Sobieszek – 49’ Kacper Pigla.

Lotnik-1997 Poznań – Przemysław Poznań 1:2 (1:0)

bramki: 14’ Domnik Czapelski – 44’ Kuba Lamch; 58’ Oliwier Adamczyk.

Lotnik-1997: Mateusz Dziamski, Piotrek Małyszek – Filip Boruch, Kuba Boruch, Dominik Czapelski, Piotrek Filipowski, Kacper Kuciak, Marcin Nowak, Kacper Pigla, Rysiek Potrykus, Filip Pozorski, Kacper Schupke, Filip Walentowicz, Wojtek Wardal, trener: Damian Kobierski.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości