Pierwsze zwycięstwo seniorów!!!

W drugiej kolejce klasy B seniorzy zdobywają pierwszy komplet punktów. W meczu wyjazdowym pokonali Lidera Szczytniki Czerniejewskie. Drużyny młodzieżowe rozpoczęły ligowe zmagania.

KLASA B „PROTON” GRUPA I

Po bardzo ciężkim meczu walki, seniorzy Lotnika zdobyli pierwsze 3 punkty w tym sezonie. Spotkanie nie było porywającym wydarzeniem, jednak wygrana na trudnym do gry terenie cieszy. Boisko przypominało nasze stare na Głuszynie i to ze swoich najgorszych czasów. Pierwszą bramkę w meczu strzelili gospodarze w 25 minucie i była to bramka samobójcza. Po dośrodkowaniu Radosława Kwocza z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym Dominik Kierzek skierował piłkę do własnej bramki. Na odpowiedź Lidera zbyt długo nie czekaliśmy i już po 6 minutach, Dominik Jabkiewicz strzelił wyrównującą bramkę, po problematycznym rzucie karnym. W dalszej części pierwszej połowy gole już nie wpadły. Natomiast w drugiej części spotkania, każda z drużyn miała swoje szanse i okazje, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Dopiero w 80 minucie po kontrze Lotnika, Krzysztof Korcz pokonał bezradnego bramkarza gospodarzy.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lotnika, w którym zawodnicy zostawili dużo zdrowia. Cieszą przede wszystkim 3 punkty, a goście pokazali że nie będą takimi łatwymi dostarczycielami punktów jak to miało miejsce w zeszłym sezonie.

Lider Szczytniki Czerniejewskie – Lotnik-1997 Poznań 1:2 (1:1)

bramki: 31’ Jabkiewicz – 25’ Kierzek (s); 80’ Korcz.

Żółte kartki : Cichowicz, Grześkowiak, Koza (Lider) – Strojny, Kwocz (Lotnik-1997)

Lotnik-1997: Leśniewski, Bartkowiak (76’ Jacek), Hajdasz, Korcz, Olejniczak (60’Gałecki), Skrzypczak (90’ Staszak), Kwocz, Szarek (75′ Rybczyk), Strojny, Sobik, Rogoziński. Rezerwowi: Burlaga, Kałużny, Narloch, Robakowski. Trener: Gajowiecki

Lider: Krukowski, Bartkowiak, Borkowicz, Chodyniecki, Cichowicz (65’ Koza), Grześkowiak, Jabkiewicz (83’ Pokorzyński), Da. Kierzek, Do. Kierzek, Piechocki (61’ Przybylski), Stefaniak. Trener: Furmaniak

MŁODZIK STARSZY– WZPN - III LIGA OKRĘGOWA MŁODZIK D1 GRUPA II

Lotnik-1997 Poznań – Warta Śrem 1-4 (0-2)

bramki: 33’ Maks Nasternak – 5’ Szymon; 25’56’ Kacper; 43’ Olek.

Lotnik-1997: Arnt – Boruch, Byndas, Klisz, Kruk, Kulesza, Nasternak, Nowak, Pigla, Strzelczyk, Szturomski, Śmigaj, Wardal, Wundersee, trener: Pilarczyk.

Grano 2x30 minut.

Niestety powrót młodzieży na Głuszynę nie powiódł się. W pierwszym swoim meczu młodzicy starsi Lotnika ulegli Warcie Śrem. Drużyna gości zagrała lepiej i zasłużenie wygrała to potkanie. My niestety tylko momentami pokazaliśmy dobrą piłkę a to było za mało.

MŁODZIK MŁODSZY– WZPN - III LIGA OKRĘGOWA MŁODZIK D2 GRUPA II

Kłos Zaniemyśl – Lotnik-1997 Poznań 2-2 (1-2)

bramki: 27’ Mateusz; 54’ Dominik – 9’14’ Wojtek Wardal.

Lotnik-1997: Małyszek – F. Boruch, J. Boruch, Czapelski, Filipowski, Kuciak, Nowak, Pigla, Potrykus, Walentowicz, Wardal, trener: Kobierski.

Rewelacyjny początek meczu. Szybko strzeliliśmy dwie bramki i po 14 minutach prowadziliśmy 2:0. Druga bramka była wręcz stadiony świata, po ładnym strzale Wojtka z rzutu wolnego. Niestety później do głosu doszli gospodarze i to oni przejęli inicjatywę. Jednak dobra gra drużyny i walka do końca spotkania sprawiła że wywozimy cenny punkt z Zaniemyśla.