Ligowy wrzesień za nami.

Ligowy wrzesień za nami.

Wrzesień minął, a ligowa karuzela rozkręciła się na dobre. Seniorzy po dobrym początku niestety obniżyli loty i zanotowali trzy porażki. Dużo ciekawego działo się w drużynach młodzieżowych, które zaserwowały nam wiele emocji.

KLASA B „PROTON” GRUPA I

     Dobry początek sezonu seniorów popsuły trzy ostatnie mecze. Zaczynając jednak od meczu 3 kolejki z KS Uchorowo, nastroje były wręcz wspaniałe. Seniorzy pewnie wygrali to spotkanie 4:0 nie dając szans rywalom. Lecz gdyby Uchorowo wykorzystało rzut karny w pierwszej połowie, mogło być różnie. Goście jednak nie wykorzystali okazji, więc dostali bagaż bramek i wrócili do domu bez punktów. Kolejnym rywalem był KS Strzeszyn Poznań. W tym spotkaniu przez pierwsze 45 minut ciężkie męczarnie przeżywał Lotnik. Radosław Kwocz nie wykorzystał karnego w po pierwszej połowie i do przerwy skończyło się tylko na 1:0. Jednak nowej ekipie na mapie piłkarskiej pokazaliśmy swoje JA w drugiej połowie. Co znaczy obycie w lidze, mimo naszej rocznej absencji i gra na luzie. Do bramki z pierwszej połowy dorzuciliśmy jeszcze cztery i pewnie wygraliśmy to spotkanie 5:0. Były to zwycięstwa które cieszą, ale była też świadomość że nadal drużynę czeka dużo pracy. Prawdziwa lekcja miała przyjść jednak w następnych trzech meczach. Tu przyszły rywalizacje z czołówką ligi. Przynajmniej tak to wynika z tabeli. UKS Śrem, GKS Gułtowy czy nawet nowa ekipa WKS Owieczki zajmowały pozycje w pierwszej piątce i prawdopodobnie będą się liczyć w walce o awans. Czy tak będzie, to się okaże w dalszej części sezonu. Mecze zakończyliśmy porażkami różnicą jednej bramki. Wstydu, a tym bardziej katastrofy nie ma. Faktem jest, że punkty z takimi drużynami powinno się, a wręcz trzeba zdobywać każdy wie. Niestety tym razem nie wyszło. Pozostał niedosyt bo punktów nie ma. Trzeba też przyznać że wyniki mogły być również z korzyścią na naszą stron, gdyby tylko udało się wykorzystać część stworzonych sytuacji. Mecze te jednak pokazały, że czołówka ligi musi się z nami liczyć i łatwo nie będzie. Nie ma pompy, reaktywacja drużyny seniorów stała się już faktem, a kolejnym celem jest dalsza jej budowa. Każdy wie że potrzeba na to czasu. Na Głuszynie brakowało piłki, co pokazuje frekwencja na trybunach. Porażki trochę popsuły nastroje, ale gramy dalej bo sezon trwa nadal a punkty same nie wpadną.

Lotnik-1997 Poznań – KS Uchorowo 4:0 (2:0)

bramki: Damian Skrzypczak 10'44’; Radosław Kwocz 23'; Przemysław Rogoziński 78'.

Lotnik-1997: Bartosz Leśniewski - Bartosz Bartkowiak, Przemysław Strojny (38’ Marek Rybczyk), Łukasz Czuj (70’ Rafał Wolniewicz), Damian Skrzypczak (85’ Piotr Michalczyk), Radosław Kwocz, Ernest Szarek (65’ Filip Krajniak), Krzysztof Korcz, Paweł Gałecki (55’ Bartosz Staszak), Przemysław Rogoziński (81’ Artur Kałużny), Marcin Sobik, rezerwowy: Marcin Ignasiak, trener: Dariusz Gajowiecki.

Lotnik-1997 Poznań – Strzeszyn Poznań 5:0 (1:0)

bramki: Przemysław Rogoziński 22'61’; Piotr Michalczyk 70'; Daniel Olejniczak 74'; Bartosz Bartkowiak 82'.

Lotnik-1997: Bartosz Leśniewski - Marek Rybczyk, Bartosz Bartkowiak, Łukasz Czuj (46’ Piotr Michalczyk), Damian Skrzypczak (80’ Artur Kałużny), Radosław Kwocz, Ernest Szarek (64’ Bartosz Staszak), Krzysztof Korcz (55’ Daniel Olejniczak), Paweł Gałecki (46’Roger Sobieraj), Przemysław Rogoziński (80’ Filip Krajniak), Marcin Sobik, rezerwowy: Rafał Wolniewicz, trener: Dariusz Gajowiecki.

Lotnik-1997 Poznań – UKS Śrem 0:1 (0:1)

bramka: Norbert Konieczny 27'.

Lotnik-1997: Bartosz Leśniewski - Marek Rybczyk, Michał Becela (58’ Mikołaj Hajdasz), Bartosz Bartkowiak, Łukasz Czuj (64’ Bartosz Staszak), Daniel Olejniczak (78’ Rafał Wolniewicz), Damian Skrzypczak, Radosław Kwocz, Krzysztof Korcz, Roger Sobieraj, Przemysław Rogoziński, rezerwowi: Piotr Michalczyk, Dawid Narloch, Rafał Robakowski, Artur Kałużny, trener: Dariusz Gajowiecki.

GKS Gułtowy – Lotnik-1997 Poznań 2:1 (1:1)

bramki: Dominik Maćkowiak 19'; Adam Łyduch 54' – Marcin Sobik 42'.

Lotnik-1997: Bartosz Leśniewski - Michał Becela, Mikołaj Hajdasz (80’ Jakub Klupa), Daniel Olejniczak (68’ Artur Kałużny), Piotr Michalczyk, Radosław Kwocz, Krzysztof Korcz, Roger Sobieraj (64’ Rafał Wolniewicz), Damian Skrzypczak (82’ Rafał Robakowski), Przemysław Rogoziński, Marcin Sobik, rezerwowi: Łukasz Czuj, Marek Szostak, Marcin Ignasiak, trener: Dariusz Gajowiecki.

Lotnik-1997 Poznań – WKS Owieczki 0:1 (0:0)

bramka: Patryk Mendyk 86'.

Lotnik-1997: Bartosz Leśniewski - Mikołaj Hajdasz, Krystian Bartkowiak, Artur Kałużny (57’ Daniel Olejniczak), Łukasz Czuj, Piotr Michalczyk, Radosław Kwocz, Krzysztof Korcz (81’ Bartosz Staszak), Rafał Robakowski (65’ Damian Skrzypczak), Przemysław Rogoziński (89’ Rafał Wolniewicz), Marcin Sobik, rezerwowi: Jakub Klupa, Paweł Gałecki, trener: Dariusz Gajowiecki.

MŁODZIK STARSZY– WZPN - III LIGA OKRĘGOWA MŁODZIK D1 GRUPA II

     Po przegranej w pierwszym meczu tego sezonu, przyszła passa spotkań bez porażki. Najpierw po raz pierwszy w historii wygraliśmy z Polonią na wyjeździe. Po dobrej pierwszej połowie i pewnym prowadzeniu, przyszła druga słabsza, ale tu trener ćwiczył z drużyną nowe ustawienia. Tak nie inaczej cieszyliśmy się z pierwszego zwycięstwa. Następnie zremisowaliśmy po bardzo ciężkim meczu z Przemysławem. Gospodarze w tym spotkaniu trzy razy wychodzili na prowadzenie, ale młodzi Lotnicy odrabiali straty i zremisowali to spotkanie strzelając bramkę w końcówce meczu. Dodatkowo kontuzji doznał Damiana (podejrzenie pękniętej kostki) co pokazało jak twardy i ciężki był to mecz. W ostatnim meczu wysoko pokonaliśmy Zawiszę Dolsk. Nie znaczy to, że było łatwo i przyjemnie, ponieważ rywale zagrali bardzo ambitnie i nasi zawodnicy musieli ciężko zapracować na ten wynik.

Polonia II Środa Wlkp. – Lotnik-1997 Poznań 1-3 (0-3)

bramki: Szymon Scheffler 43’ – Maks Nasternak 11’30’; Wojtek Wardal 13’.

Przemysław Poznań – Lotnik-1997 Poznań 3-3 (2-2)

bramki: Robert Urbaniak 12’ ; Daniel Figlak 20’; Filip Dolny 39’ – Maks Nasternak 19’; Damian Kulesza 23’; Nikodem Kruk 57’.

Lotnik-1997 Poznań – Zawisza Dolsk 9:1 (3:0)

bramka: Kasjan Klisz 6’; Eryk Wundersee 21’53’; Kuba Szturomski 26’; Samobójcza 33’40’; Nikodem Kruk 47’57’; Maks Nasternak 48’ – Mikołaj Grzesiak 45’.

Lotnik-1997: Mateusz Dziamski, Piotrek Małyszek – Kacper Arnt, Filip Boruch, Szczepan Byndas, Dominik Czapelski, Kasjan Klisz, Nikodem Kruk, Damian Kulesza, Maks Nasternak, Marcin Nowak, Kacper Pigla, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Filip Walentowicz, Wojtek Wardal, Eryk Wundersee, trener: Tomasz Pilarczyk.

MŁODZIK MŁODSZY– WZPN - III LIGA OKRĘGOWA MŁODZIK D2 GRUPA II

     Rodzi się drużyna drugich połów. Jeżeli w pierwszym meczu sezonu było odwrotnie to już po następnych meczach trzeba zmienić zdanie. Najpierw przyszła porażka w Kamionkach z Avią. Rywale przeważali w pierwszej połowie i wyszli na trzy bramkowe prowadzenie. W drugiej odsłonie dołożyli jeszcze jedną, ale później to nasza drużyna strzeliła dwie bramki i trochę postraszyła gospodarzy. Kolejne spotkanie z mocną Clescevią, to już ewidentny comeback w drugiej połowie. Lotnik przegrywał po pierwszej połowie 0:2. I wtedy przy ogromnym dopingu starszych kolegów i rewelacyjnej grze, odrobił straty z nawiązką i wygrał to spotkanie 3:2. Brawo. Potem przyszła kolej na Przemysława Poznań i Polonię II Środa. W tych meczach, przez większą ich cześć to nasza drużyna miała widoczną przewagę i zasłużenie wygrała te spotkania.

Avia I Kamionki – Lotnik-1997 Poznań 4-2 (3-0)

bramki: Maciej Kaźmierczak 13’; Nikodem Horłoza 23’; Kuba Lochyński 28’; Eryk Frąckowiak 36’ – Wojtek Wardal 45’59’.

Lotnik-1997 Poznań – Clescevia Kleszczewo 3-2 (0-2)

bramki: Kacper Pigla 47’; Wojtek Wardal 55’; Kacper Kuciak 57’ – Piotrek Kwiczor 14’; Jędrek Staniewski 24’.

Przemysław Poznań – Lotnik-1997 Poznań 2-6 (1-3)

bramki: Samobójcza 17’ Miłosz Bartosik 52’ – Wojtek Wardal 2’4’34’43’; Dominik Czapelski 28’; Kacper Kuciak 50’.

Lotnik-1997 Poznań – Polonia II Środa Wlkp. 5-0 (2-0)

bramki: Kacper Kuciak 23’; Wojtek Wardal 27’42’47’; Kacper Pigla 55’.

Lotnik-1997: Mateusz Dziamski, Piotrek Małyszek – Filip Boruch, Kuba Boruch, Dominik Czapelski, Piotrek Filipowski, Kacper Kuciak, Marcin Nowak, Filip Pozorski, Kacper Pigla, Rysiek Potrykus, Kacper Schupke, Filip Walentowicz, Wojtek Wardal, trener: Damian Kobierski.

ŻAK – RED BOX JUNIOR LIGA

     Żaki i skrzaty rozpoczęli rozgrywki w Red Box Junior Lidze. Taj jak w poprzedniej edycji, teraz też nie jest prowadzona klasyfikacja i my też nie będziemy jej prowadzić. Rywalami Lotnika w lidze są Red Box Biedrusko, Kotwica Kórnik, SPWP Września, Rokita Rokietnica i AP Dębiec Poznań. W tej edycji odbyły się już dwie kolejki i możemy się pochwalić pierwszymi wygranymi i strzelonymi bramkami, których ilość jest większa niż wiosną!! Także duże brawa dla drużyny za naukę i pracę na treningach oraz postępy w grze. Brawo.

Lotnik-1997: Teofil Byndas, Konrad Dmowski, Fabian Frączyk, Janek Kamiński, Kuba Piechocki, Bartek Rudak,Kuba Rudak, Dawid Sobkowiak, Artur Trąbalski,Kuba Trąbalski, trener: Arkadiusz Mikła.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości