Ligowy raport 24.IX.

Pierwsze zwycięstwo seniorów w tym sezonie. Pewna wygrana nad GKS Gułtowy dała im awans w tabeli. Orliki po ciężkim meczu przegrywają w Gnieźnie z Mieszkiem I.

SENIORZY

KLASA B GRUPA I

24 września 2016 - 6 kolejka; godz.16:00

Lotnik-1997 Poznań – GKS Gułtowy 6-0 (2-0)

bramki: Ł.Lekier 17’60’(k)70’; P.Rogoziński 35’; H.Wolniewicz 90’; R.Kwocz 90’(k).

żółte kartki: P.Rogoziński – Nieznany.

Lotnik-1997: Grzesiek Dąbek, Radek Kwocz, Roger Sobieraj, Paweł Ochowiak, Tomek Polak, Mariusz Pietrasz, Bartek Staszak (80’Jan Krystek), Seba Zadencki (75’Hubert Grządzielski), Łukasz Lekier, Przemek Rogoziński (65’Rafał Wolniewicz), Szymon Buko (60’Hubert Wolniewicz), trener: Arek Mikła. Nie zagrali: Marcin Sobik, Przemek Strojny, Tomek Kostrzyński.

ORLIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA ORLIK E1 GRUPA I

24 września 2016 – 4 kolejka; godz.11:00

Mieszko I Gniezno – Lotnik-1997 Poznań 6-3 (3-0)

bramki: Igor 8’22’23’; Tomek 26’; Mateusz 35’; Gracjan 48’ – Kuba 32’; Maks 43’; Wojtek 46’.

Mimo porażki należą się pochwały dla naszej drużyny za amibitną walkę do końca spotkania. W pierwszej połowie przeważali gospodarze i to oni częściej zagrażali naszej bramce i w 8 minucie wyszli na prowadzenie. Lotnik, sporadycznie próbował swoich sił w kontrach, ale nie przyniosły one efektu. Pochwalić trzeba naszych chłopaków za grę w defensywie, gdzie ofiarnie bronili dostępu do bramki, a przeciwnik bił głową w mur. Niestety w ostatnich minutach zrobiliśmy błędy w obronie, po których łatwo straciliśmy bramki. Można powiedzieć sami strzeliliśmy sobie te dwie bramki.

Na początku drugiej połowy Lotnik był jeszcze na przerwie, bo rywale z łatwością podwyższają wynik na 4-0. Po tej akcji ruszyliśmy śmielej do ataku, czego efektem była bramka Kuby. Niestety chwilę później straciliśmy kolejnego gola, ale to nie podłamało nas. Dalej otwarcie atakowaliśmy co przyniosło bramki. Najpierw Maks z wolnego strzelił najładniejszą bramkę meczu w samo okienko, a chwilę później Wojtek trafił w zamieszaniu pod bramką i zrobiło się tylko 5-3 dla Mieszka. Niestety gospodarze w następnej akcji strzelili ostatnią bramkę w tym meczu i dowieźli wygraną do końca. Przegraliśmy to spotkanie, ale pozostał mały niedosyt. Szkoda, że mogło nas być tylko 9, bo można było osiągnąć coś więcej patrząc na przebieg tego spotkania. Cieszą bramki, które strzeliliśmy drużynie z Gniezna, bo były to ich pierwsze stracone gole w tym sezonie. O meczu także kilknij tutaj.

Lotnik-1997: Tomek Stelmaszyk, Damian Arciszewski, Kasjan Klisz, Nikodem Kruk, Maks Nasternak, Kacper Pigla, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, trener: Damian Kobierski.