Ligowy raport 23.IX.

Młodziki wrócili „z tarczą” z Kórnika. Orliki starsze po pięknym początku spotkania dostali w drugiej połowie lekcję gry od Lidera. Orliki młodsze i żaki jeszcze na wakacjach?

MŁODZIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA MŁODZIK D2 GRUPA II

23 września 2017 – 4 kolejka; godz.13:00

Kotwica Kórnik – Lotnik-1997 Poznań 2-3 (1-2)

bramki: Marek 22’; Maks 45’ – Nikodem 21’; Franek sam. 24’; Maks 49’.

Tym razem pogoda nie dopisała, przez wiekszą część spotkania towarzyszył nam deszcz. To jednak nie przeszkodziło chłopakom w odniesieniu zwycięstwa. Zwycięstwa, które nie przyszło łatwo i kosztowało nas dużo sił. Spotkanie można porównać do tego z Polonią, gdzie trudno było zobaczyć efektowne, składne akcje obu drużyn. Mecz wyrównany w dwóch połowach, jednak to my mieliśmy przewagę fizyczną i motoryczną nad przeciwnikiem. Kilka dogodnych, niewykorzystanych sytuacji bramkowych z każdej strony.

Lotnik-1997: Tomek Stelmaszyk - Damian Arciszewski, Szczepan Byndas, Bartek Jamrożek, Kasjan Klisz, Nikodem Kruk, Maks Nasternak, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Eryk Wundersee, Sami Zubair, trener: Arkadiusz Mikła.

Grano 2x30 minut.

Pozostałe wyniki:

LPFA Bułgarska Poznań – Polonia II Środa Wlkp. 7:0

Warta Śrem – UKS Śrem 0:6

ORLIK STARSZY – WZPN – III LIGA OKREGOWA ORLIK E1 GRUPA X

23 września 2017 – 4 kolejka; godz.13:30

Lider Swarzędz – Lotnik-1997 Poznań 7-4 (2-4)

bramki: Maks 15’21’40’; Szymon 30’; Marcel 36’37’; Filip 47’ – Marcin 4’; Kacper P. 10’; Kacper K. 13’; Wojtek 18’.

Rewelacyjny początek spotkania. Prowadziliśmy już 4:1 i nic nie zapowiadało porażki. Niestety, nasz debiutant w rozgrywkach WZPN (r.2007) zapłacił tzw. frycowe. Jeżeli w poprzednim meczu (3:3, prowadzili 3:0) dostali ostrzeżenie, tak teraz dostali lekcję gry w orlikach. Na tym poziomie, takie hokejowe wyniki to chleb powszedni i mimo tak wyraźnego prowadzenia nie można odpuścić sobie spotkania. Ponownie kiepsko było w drugiej połowie, gdzie rywal tym razem nas po prostu zdominował. Skończyło się tylko na 7:4, bo moglo być gorzej. Podziękować możemy rywalom, że mieli źle ustawione celowniki jak i naszemu bramkarzowi Piotrkowi. Teraz czas na wyciągnięcie wniosków i pokazanie w następnym meczu, że potrafimy dobrze grać przez całe 50 minut.

Lotnik-1997: Piotr Małyszek - Filip Boruch, Jakub Boruch, Dominik Czapelski, Michał Jackowski, Kacper Kuciak, Marcin Nowak, Kacper Pigla, Wojciech Wardal, trener: Mariusz Pietrasz.

Grano 2x25 minut.

Stoper Poznań – Piast Kobylnica 2:9

Wiara Lech Poznań – Karolinka Koziegłowy 2:3

ORLIK MŁODSZY– RED BOX JUNIOR LIGA

23 września 2017 – 2 kolejka; godz. 9:20

Rokita Rokietnica – Lotnik-1997 Poznań 6-1 (4-0)

bramki: Nieznani 3’4’6’8’12’14’ – Piotrek 18’.

Mecz całkowicie przespany. Bardzo dużo zmarnowanych sytuacji i chęć wejścia z piłką do bramki. Kiepsko zagraliśmy w defensywie, co bardzo skwapliwie wykorzystał rywal.

23 września 2017 – 2 kolejka; godz. 10:10

Lotnik-1997 Poznań – Red Box Poznań 3-7 (1-3)

bramki: samobójcza 5’; Kacper 12’20’ – Nieznani 3’4’6’11’14’18’; samobójcza 8’.

Dużo lepsze spotkanie w naszym wykonaniu w porównaniu do pierwszego. Pojawiły się pierwsze składne akcje. Nadal jednak próbowaliśmy wejść z piłką do bramki i popełniliśmy proste błędy w obronie. Cieszą zdobyte bramki i postawa bramkarza mimo straconych bramek. Z meczu na mecz powinno być dużo lepiej.

Lotnik-1997: Radek Śniatała – Piotrek Filipowski, Mateusz Jung, Szymon Kardyni, Kacper Kuciak, Filip Pozorski, Filip Szeszuła, Filip Walentowicz, trener: Damian Kobierski.

Grano 2x10 minut.

RED BOX Poznań – SP 2 Luboń 3:5

SP 2 Luboń – UKS Śrem 4:1

PS Gniezno – UKS Śrem 3:3
Rokita Rokietnica – PS Gniezno 0:2