Ligowy raport 22.IV.

Trzecia porażka seniorów z rzędu i spadamy na 11 miejsce w tabeli. Wszystkie drużyny młodzieżowe pauzowały w ten weekend.

KLASA B GRUPA I

22 kwietnia 2017 - 17 kolejka; godz.18:30

Meblorz Swarzędz – Lotnik-1997 Poznań 4-2 (2-1)

bramki: Sobota 17’; Niklaus 37’; Tonak 60’; Lemiesz 74’ – Kwocz 21’; Lekier 87’.

żółte kartki: Guzik (Meblorz) – Sobieraj, Pietrzak, Lekier (Lotnik-1997).

czerwone kartki: Guzik (Meblorz) – Sobieraj (Lotnik-1997).

Lotnik-1997:R.Wolniewicz, P.Pietrzak, A.Nowak (66’B.Winkler), R.Kwocz, T.Polak, D.Rogowski, K.Aranibar, J.Krystek, Ł.Lekier, R.Sobieraj, S.Sartowicz,trener: A.Mikła.

Na mecz do Swarzędza pojechaliśmy bez czterech pazujących zawodników za kary po meczu z Błękitnymi, oraz bez nominalnego bramkarza (w bramce musiał stanąć Rafał Wolniewicz). Co więcej na zmianę mieliśmy tylko jednego zawodnika. Mecz zaczął się od potężnego gradobicia na przemian z ulewnym deszczem wiec pierwsze piętnaście minut meczu nie było porywającym widowiskiem. W 17 minucie po centrze z rzutu rożnego i strzałem głową Meblorze wyszli na prowadzenie. Cztery minuty później wykonywaliśmy rzut wolny z ok. 40 metra. Radek Kwocz posyłał bardzo mocną piłkę w okolice pola karnego i w całym zamieszaniu podbramkowym piłka po koźle zatrzepotała w siatce i było 1-1. Ten gol z pewnością pomieszał trochę szyki swarzędzanom , bo to Lotnik coraz mocniej zaczął dochodzić do głosu. Co więcej Lotnik zdobyl bramkę w 30 minucie, ale sedzia liniowy uznał że był spalony. Później do końca pierwszej połowy na boisku przewagę miał Meblorz. W 37 minucie kolejny rzut rożny dla gospodarzy i ponownie po dośrodkowaniu, z główki rywale strzelają gola. Do przerwy 2-1. Druga połowa to już dużo lepsza gra Meblorza, my groźnie atakowaliśmy z kontry. Na boisku zrobiło się luźniej, gdy około 50 minuty sędzia usunął po jednym zawodniku z drużyny. W 60 minucie było już 3-1, gdzie w sytuacji sam na sam bez szans był nasz bramkarz Rafał Wolniewicz. W 74 minucie gry jeden z zawodników Meblorza dobił piłkę tuż pod interweniującym naszym bramkarzem i przegrywaliśmy już 4-1. Później gospodarze mieli jeszcze kilka dogodnych akcji ale nie zakończyli tich zdobyciem bramki. W 87 minucie po ładnej kontrze ustalamy wynik spotkania na 4-2 a konkretniej za sprawą Łukasza Lekiera. Bramka ta dodała nam trochę skrzydeł, ale to było wszystko na co było naas stać tego dnia.