Ligowy raport 21.X.

Ligowy raport 21.X.

Remis i trzy porażki w meczach ligowych naszych drużyn młodzieżowych. Ogólnie „Lotnikom” zabrakło przede wszystkim szczęścia. W orlikach starszych można mówić już raczej o pechu. Oby taka sobota już się więcej nie powtórzyła.

MŁODZIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA MŁODZIK D2 GRUPA II

21 października 2017 – 8 kolejka; godz.12:00

Lotnik-1997 Poznań – UKS Śrem 1-2 (0-1)

bramki: Filip 56’ – Tymek 23’38’.

     Niestety przegrywamy szóste spotkanie z siedmiu rozegranych z drużynami ze Śremu. Sytuacja przed meczem nie napawała optymizmem, bo skład na rozgrzewce stanowiła wyjściowa dziewiątka!!!. Dopiero chwilę przed meczem dojechali z wcześniejszego spotkania orlików, Filip i Wojtek. W pierwszej połowie goście mieli przewagę, lecz ich ataki nie przynosiły efektów. Raz, że w defensywie ofiarnie i efektywnie broniliśmy się, dwa że UKS w komfortowych sytuacjach pudłował. W 23 minucie goście jednak bramkę strzelili, a może bardziej to my ją im podarowaliśmy. Próbowaliśmy coś z kontry, ale skończyło się to tylko na dwóch celnych strzałach w bramkę.

     Druga połowa wyglądała podobnie, z tym że Lotnik zagrał odważniej i częściej zagrażał bramce gości. Cóż z tego skoro nasza defensywa w 38 minucie dała prezent UKS. Napastnik gości wykorzystał długie podanie kolegów i wyszedł w sytuacji sam na sam z Tomkiem. Niestety nasz bramkarz był bezradny i było 0-2. Tutaj dodajmy, że Tomek w drugiej połowie kilkakrotnie ratował nas z opresji, czym odkupił winy za pierszwgo gola. Ambitna gra Lotników została nagrodzona w 56 minucie, gdy Filip głową ulokował piłkę w bramce, między „gęstą” obroną UKS. Jeszcze w ostatniej minucie Kasajn mógł zdobyć gola z rzutu wolnego, ale jego strzał minimalnie minął bramkę gości. Cieszy że nasz zespół zagrał to spotkanie dużo lepiej od pierwszego i przy odrobinie szczęścia mógł ten mecz zremisować. Po tej kolejce zapewniliśmy sobie czwarte miejsce w tabeli z matematycznymi szansami na trzecie.

Lotnik-1997: Tomek Stelmaszyk – Damian Arciszewski, Filip Boruch, Szczepan Byndas, Rysiek Figler, Bartek Jamrożek, Kasjan Klisz, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Eryk Wundersee, trener: Mariusz Pietrasz.

Grano 2x30 minut.

Pozostałe wyniki:

Kotwica II Kórnik – LPFA Bułgarska Poznań 1:3

Warta Śrem – Polonia II Środa Wlkp. 3:1

ORLIK STARSZY – WZPN – III LIGA OKREGOWA ORLIK E1 GRUPA X

21 października 2017 – 8 kolejka; godz.10:20

Lotnik-1997 Poznań – Karolinka Koziegłowy 3-3 (2-0)

bramki: Wojek 11’28’; Kacper P. 20’ – Kacper 27’; Łukasz 41’; Michał 49’.

     Piłkarskie porzekadło mówi, że jak nie można wygrać meczu to trzeba go zremisować. W tym przypadku wszystko pasuje do naszego rywala Karolinki. Jak nieprzewidywalna jest piłka młodzieżowa doświadczyliśmy w tym meczu. Porwadziliśmy już 2-0 następnie 3-1, dobrze grał cały zespół. Mieliśmy jednak mnustwo niewykorzystanych okazji, co było kluczowe w tym meczu. Powinniśmy strzelić co najmniej trzy, cztery bramki więcej i opisana poniżej sytuacja nie byłaby aż tak ważna, a zawodnik gości bohaterem. W 49 minucie wykonywaliśmy aut, wybita piłka odbiła się od sędziego i ponownie wyszła poza boisko. Ten aut dużo lepiej wykonali goście, bo wykonujący go zawodnik zdobył bramkę a mecz zakończył się wynikiem 3-3. Szkoda meczu bo po raz kolejny po dobrym występie nie możemy cieszyć się z 3 punktów. Cóż taka jest piłka nożna.

     Orliki Lotnika przeżyli deja vu z pierwszego spotkania z Karolinką. Tam również było 3-3, co więcej prowadziliśmy nawet 3-0 po pierwszej połowie. Bramkę na remis straciliśmy także po aucie i w ostatniej akcji meczu. Szok, smutek, pech. Można powiedziec że płacimy tzw. frycowe debiutanta. Chyba już czas wyciągnąć wnioski żeby ponowne sytuacje nie miały miejsca.

Lotnik-1997: Piotrek Małyszek – Kuba Boruch, Filip Boruch, Michał Jackowski, Kacper Kuciak, Marcin Nowak, Kacper Pigla, Filip Walentowicz, Wojtek Wardal, trener: Mariusz Pietrasz.

Grano 2x25 minut.

Pozostałe wyniki:

Lider Swarzędz – Stoper Poznań 15:5

Wiara Lecha Poznań – Piast Kobylnica 1:3

ORLIK MŁODSZY– RED BOX JUNIOR LIGA

21 października 2017 – 4 kolejka; godz. 08:30

Lotnik-1997 Poznań – Piłkarska Szkółka Gniezno 2-3 (2-2)

bramki: Kacper 7’; ? 8’ – Nieznani 3’9’20’.

     Dobre spotkanie naszych młodych Lotników mimo  porażki. Pierwsza stracona bramka podziałała na nich jak czerwona płachta na byka. Z wyniku 0-1 szybko zrobiło się 2-1 dla nas. Niestety po odbiciu piłki ręką przez naszego zawodnika, rywal wykorzystał rzut karny i zrobiło się 2-2. W końcówce gra wyrównała się. Jednak w ostatniej akcji przeciwnicy wyprowadzili kontrę po której zdobyli bramkę na 3-2.

07 października 2017 – 4 kolejka; godz. 10:50

Red Box Suchy Las – Lotnik-1997 Poznań 2-1 (1-0)

bramki: Nieznani 10’14’16’ - Filip W. 11’.

     Słabszy mecz od pierwszego rozegranego w tym dniu w naszym wykonaniu. Mimo to, Lotnik miał przewagę i przez pierwszą część nie schodził z połowy przeciwnika. Miał wiele strzeleckich okazji, ale nie wykorzystał żadnej, zawiodła przede wszystkim skuteczność. Pod koniec pierwszej połowy rywale wyprowadzają kontrę, po której zdobywają bramkę. Druga część podobna, jednak już na początku Filip W. strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego i było 1-1. Następnie zaczeła się seria zmarnowanych okazji Lotnika, a że niewykorzystane sytuacje się mszczą, to rywale zdobyli w ostaniej minucie bramkę, ponownie po kontrze.

     Podsumowując, drużynie w tych meczach zabrakło oprócz zimnej krwi w dogodnych sytuacjach bramkowych, przede wszystkim szczęścia i wtedy morale zawodników polepszyłoby się. My wierzymy ,że w najbliższej serii przerwią złą pase i wreszcie zapunktują.

Lotnik-1997: Radek Śniatała – Piotrek Filipowski, Franek Jeżowski, Szymon Kardyni, Kuba Kuzak, Filip Pozorski, Filip Szeszuła, trener: Damian Kobierski.

Grano 2x10 minut.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości