Ligowy raport 13/14.V.

Seniorzy ponoszą klęskę w Szczytnikach i nadal są bez zwycięstwa w rundzie wiosennej. Orliki po meczu walki przegrywają rewanż UKS Śrem.

SENIORZY

KLASA B GRUPA I

14 maja 2017 - 21 kolejka; godz.11:00

KS Szczytniki – Lotnik-1997 Poznań 8-1 (1-0)

bramki: T.Meller 39’; P.Maćkowski 48’78’; K.Wolniewicz 50’; J.Kieć 55’57’; P.Wiśniewski 73’; M.Czarnota 80’ – Ł.Lekier 85’.

żółte kartki: M.Wiśniewski (Szczytniki).

Lotnik-1997: M.Musialik, R.Wolniewicz, A.Nowak, P.Pietrzak, B.Staszak, Ł.Lekier, M.Sobik, S.Zadencki, trener: A.Mikła.

Dla Lotnika ten sezon mógłby już się zakończyć i wszyscy w drużynie byliby zadowoleni. Do Szczytnik kadra miała dotrzeć w ilości 12 zawodników a dojechało tylko 8!!!. Najciekawsze było to, że po pierwszych 45 minutach to my powinniśmy prowadzić 1:0!. Niestety karnego nie wykorzystał Łukasz Lekier, co zemściło się w następnej akcji w której to gospodarze wyszli na prowadzenie. Druga połowa zaczeła się od straty drugiej bramki i jeżeli Lotnik chciał coś tu ugrać musiał śmielej atakować. Gospodarze to wykorzystali i strzelili kolejne gole przy grajacych w osłabieniu zmęczonych rywalach. Warto dodać, że mieliśmy jeszcze jeden rzut karny, którego przestrzelił Piotr Pietrzak. Tak więc tego dnia plagę nieszczęść wykorzystaliśmy chyba do końca sezonu. W ostatnich minutach Łukasz Lekier zdobył honorową bramkę w tym spotkaniu dla Lotnika.

ORLIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA ORLIK E1 GRUPA VIII

13 maja 2017 – 6 kolejka; godz.20:00

UKS Śrem – Lotnik-1997 Poznań 12-7 (4-2)

bramki: Nieznani 15’16’18’20’26’30’33’36’40’44’47’50’ – Nikodem 2’31’38’50’; Maks 6’; Damian 45’; Sami 48’.

Wiosną również nie idzie orlikom starszym. Przegrali w kolejnym swoim meczu i nie udało się zrewanżować UKS za porażkę w Poznaniu. Tutaj jednak wyniki są sprawą drugorzędną a liczy się sam rozwój zawodnika. Początek meczu był dla nas wręcz rewelacyjny. Szybko strzeliliśmy dwie bramki a gospodarze przez 15 minut nie zrobili żadnej akcji, co więcej mieli trudności z wyjściem z własnej połowy. Niestety po stracie bramki w Lotniku coś pękło i Śrem wrócił do gry,odrabiając szybko straty i obejmując prowadzenie. Pochwalić trzeba bramkarza gospodarzy, który bronił w sytuacjach wręcz nie do obrony i kto wie czy to on nie przyczynił się do sukcesu swojego zesopołu, bo jego parady też mogły podciąć skrzydła młodym „lotnikom”. W naszych szeregach rewelacyjnie tego dnia ustawiony celownik miał Nikodem, który strzelił 4 bramki !!!. Naszym wszystkim chłopakom dziękujemy za walkę i grę do końca, bo mecz i ogólnie gra obu drużyn mogła się kibicom podobać.

Lotnik-1997: Tomek Stelmaszyk, Damian Arciszewski, Bartek Jamrożek, Kasjan Klisz, Nikodem Kruk, Maks Nasternak, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Sami Zubair, trener: Damian Kobierski.

Grano 2x25 minut.