Ligowy raport 11/14.X.

Ligowy raport 11/14.X.

Rekord frekwencji w Daszewicach w meczu młodzików przeciwko LPFA Bułgarska. W sobotę dwie trudne i ciężkie wyjazdowe przeprawy, zakończone jednym zdobytym punktem. Orlicy młodsi i żacy pauzowali w ten weekend.

MŁODZIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA MŁODZIK D2 GRUPA II

11 października 2017 – 6 kolejka; godz.17:00

Lotnik-1997 Poznań – LPFA Bułarska Poznań 3-7 (2-3)

bramki: Kuba Sz. 21’; Nikodem 26’53’ – Maks 9’16’25’35’; Stanisław 37’43’49’.

     Spotkanie okazało się arcyciekawe, ponieważ naliczono około 60 widzów, co stanowi absolutny rekord frekwencji w meczach naszych drużyn młodzieżowych. Spowodował to najprawdopodobniej nasz rywal Lech Poznań Football Academy. Było to drugie spotkanie z tym zespołem (pierwsze na Bułgarskiej wygrane 4:3) i rozpoczynał rundę rewanżową. Rywal przyjechał zmobilizowany z chęcią rewanżu i był nastawiony bojowo. Trener Mariusz korzystając z okazji przełożenia terminu spotkania, miał jednak swój plan. Wybrał maksymalną ilość zawodników (18) w tym roczniku na mecz i pozwolił rozegrać każdemu powołanemu zawodnikowi. Możliwość gry przeciwko Lechowi nie zawsze ma miejsce, więc jak nadażyła się taka okazja to dlaczego z niej nie skorzystać. Ten mecz przypominał pierwszy rozegrany przeszło miesiąc temu. Tutaj również LPFA na przerwę schodził z przewagą jednej bramki, ale na poczatku drugiej połowy straciliśmy jednak 3 gole. Późniejsze próby zmiany rezultatu nie przyniosły już efektu mimo ambicji i kilku szans. Cieszy przedewszystkim super zaangażowanie każdego zawodnika, mimo niekorzystnego rezultatu i gra do ostatniego gwizdka. Tym razem wygrał sport i piłka nożna, co w rozgrywkach na tym poziomie jest ważniejsze niż wynik. Znając nasze możliwości, mecz z Lechem dla tych chłopaków może okazać się jedynym i jak nie ostatnim w swojej przygodzie z piłką. Życzymy jednak każdemu szybkiej powtórki lub w przyszłości gry w barwach gości.

Lotnik-1997: Tomek Stelmaszyk, Kuba Boruch - Damian Arciszewski, Kacper Arnt, Filip Boruch, Szczepan Byndas, Dominik Czapelski, Rysiek Figler, Bartek Jamrożek, Kasjan Klisz, Nikodem Kruk, Marcin Nowak, Kacper Pigla, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Eryk Wundersee, Sami Zubair, trener: Mariusz Pietrasz.

Grano 2x30 minut.

14 października 2017 – 7 kolejka; godz.12:00

Polonia II Środa Wlkp. – Lotnik-1997 Poznań 3-3 (1-0)

bramki: Jeremi 22’; Kasjan (s) 38’; Kamil 38’ – Kasjan (rz.k.)37’; Damian 42‘; Nikodem (rz.k.)49’.

     Był to mecz walki i ostrej gry. Dużo fauli, w tym dużo udzielanej pomocy medycznej. Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze i był to najładniejszy gol w tym meczu. W 22 minucie strzał życia z daleka pod poprzeczkę oddał jeden z Polonistów i Tomek był bezradny. My odpowiedzieliśmy dopiero w drugiej połowie. Najpierw Kasjan pewnym trafieniem z karnego wyrównał. Niestety następnie popełniliśmy błędy w obronie i w ciągu minuty straciliśmy dwie bramki!!!. Mecz jednak zakończył się remisem po bramkach Damiana i ładnej akcji z Kasjanem, oraz Nikodema z karnego. Polonia mogła go nawet jeszcze wygrać. W jednej z ostatnich akcji, strzał zwodnika gospodarzy obronił wyciągnięty jak struna Tomek. Wybił piłkę na poprzeczkę, a później nasi obrońcy zażegnali niebezpieczeństwo. Podsumowując to spotkanie, to rywal zagrał dużo lepiej niż w pierwszym spotkaniu. My powinniśmy się cieszyć z tego cennego punktu, bo naprawdę z przebiegu meczu, mogło być różnie. Brawa dla całej drużyny, że ponownie pokazali swój charakter gry do końca i udało im się odrobić straty.

Lotnik-1997: Tomek Stelmaszyk - Damian Arciszewski, Kacper Arnt, Szczepan Byndas, Rysiek Figler, Kasjan Klisz, Nikodem Kruk, Kacper Pigla, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Eryk Wundersee, trener: Mariusz Pietrasz.

Grano 2x30 minut.

Pozostałe wyniki:

UKS Śrem – Kotwica II Kórnik 2:2

LPFA Bułgarska Poznań – Warta Śrem 0:1

ORLIK STARSZY – WZPN – III LIGA OKREGOWA ORLIK E1 GRUPA X

14 października 2017 – 7 kolejka; godz.10:00

Piast Kobylnica – Lotnik-1997 Poznań 3-2 (2-2)

bramki: Hubert 22’42’; Wiktor 43’ – Wojtek 3’33’.

     Dobry występ orlików Lotnika. Mimo porażki warto pochwalić naszych zawodników, bo pokazali parę ładnych akcji i przy większym szczęściu w kilku sytuacjach, mogli ustrzelić coś więcej. Rywale zagrali lepiej niż w pierwszym spotkaniu i naprawdę musielibyśmy się wspiąć na szczyt swoich możliwości żeby coś więcej tu osiągnąć. Chociaż porażka jedną bramką na tego typu boisku, świadczy że w tym spotkaniu mogło być również i odwrotnie. Lotnik może być sobie sam winien, bo gdyby zagrał tak w pierwszym meczu to punkty zostałyby wtedy w Poznaniu. Mecz z Piastem potwierdził, że orlicy z czołówką tabeli potrafią grać jak równy z równym, gdyby tylko była ta powtarzalność z meczu na mecz, czego im życzymy.

Lotnik-1997: Mateusz Dziamski - Jakub Boruch, Filip Boruch, Michał Jackowski, Kacper Kuciak, Dawid Małecki, Marcin Nowak, Kacper Pigla, Filip Walentowicz, Wojtek Wardal, trener: Mariusz Pietrasz.

Grano 2x25 minut.

Pozostałe wyniki:

Stoper Poznań – Wiara Lecha Poznań 2:3

Karolinka Koziegłowy – Lider Swarzędz 0:14

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości