Ligowy raport 08.IV.

Wysoka porażka seniorów w Łopuchowie. Młodzież zainaugurowała rozgrywki w Red Box Junior Lidze.

SENIORZY

KLASA B GRUPA I

08 kwietnia 2017 - 16 kolejka; godz.16:00

KS 1999 Łopuchowo – Lotnik-1997 Poznań 8-1 (3-0)

bramki: Ignasiak 30’45’63’72’; Drabczyk 36’; Wieczorek 50’56’71’– Kwocz 90’.

żółte kartki: Wieczorek (Łopuchowo) – Krystek (Lotnik-1997).

W meczu spadkowiczów z Klasy A, trzecia drużyna obecnego sezonu KS Łopuchowo rozgromiła na własnym stadionie zdziesiątkowany zespół Lotnika-1997 Poznań. „Lotnicy” musieli radzić sobie bez sześciu podstawowych graczy, którzy w poprzedniej kolejce zostali zawieszeni na czas wyjaśnienia sytuacji w meczu z Błękitnymi Owińska. Tym samym Lotnik nie był wstanie postawić większego oporu dobrze grającemu zespołowi Łopuchowa, który zwyciężył drugi mecz z rzędu.

Lotnik-1997: M.Musialik, P.Pietrzak, M.Pietrasz (70’D.Rogowski), R.Wolniewicz, R.Kwocz, M.Sobik, P.Kozłowski (46’P.Rogoziński), K.Aranibar, J.Krystek, Ł.Lekier, S.Sartowicz, trener: A.Mikła. Nie zagrali: A. Nowak, R.Sobieraj, B.Winkler.

bramki: Dominik – Nieznani x 5.

Już pierwsze minuty pokazały, że wczesna pora, mimo rozgrzewki, nie jest dla naszych chłopaków. Słaba gra w pierwszej połowie zaowocowała wynikiem 0:4 do przerwy. W drugiej połowie było już dużo lepiej – widać było, że zimny prysznic, jakim były pierwsze minuty meczu, orzeźwił naszych chłopców. Zmotywowani słowami trenera Mariusza nasi chłopcy, z większym animuszem i determinacją grali kolejne 10 minut. Wynik drugiej połowy – 1:1, ale byliśmy świadkami niejednej parady bramkarskiej Piotrka oraz Mateusza jak i również – pięknej bramki w wykonaniu Dominika. Minutę później Dominik mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców – jednakże dalekie wyjście i wślizg rosłego bramkarza FC Góra spowodował, że nie cieszyliśmy się z drugiego gola.

Lotnik-1997 Poznań – UKS Talent Poznań 4-2 (2-1)

bramki: Filip 3’6’; Wojtek 17’; Kacper 19’– Nieznani x 2.

Nasi chłopcy od pierwszego gwizdka sędziego postawili na grę w ofensywie. Bezustanny napór na przeciwnika przyniósł wymierne korzyści. 3 minuta spotkania i pięknych lobem popisał się Filip – 1:0 dla Lotnika! Niestety, chwilową radość zaburzyła bramka UKS – na 1:1. Sportowa złość na głupio straconą bramkę i… Filip ponownie wpisał się na listę strzelców. Po podaniu Dominika, silnym, acz finezyjnym strzałem pokonał bramkarza przeciwnika. Przeciwnik ponownie szybko odpowiedział golem i było 2:2. Ostatnie minuty należały jednakże do zawodników Lotnika. Na 3:2 gola strzelił Wojtek, po pięknej indywidualnej akcji. A wynik spotkania ustalił Kacper. Strzelając gola na 4:2 przypieczętował pierwsze zwycięstwo Lotnika w tegorocznym sezonie Red Box Junior Ligi.

Lotnik-1997: Mateusz Dziamski, Piotrek Małyszek - Filip Boruch, Kuba Boruch, Szczepan Byndas, Dominik Czapelski, Michał Jackowski, Damian Lachman, Dawid Małecki, Jonatan Nowak, Marcin Nowak, Kacper Pigla, Wojtek Wardal, Eryk Wunderse, Krzysiek Wyszkowski, trener: Mariusz Pietrasz.