Ligowy raport 03.IX.

Po raz pierwszy, ligowe raporty bez seniorów. Drużyna została wycofana z rozgrywek B klasy. Grają drużyny młodzieżowe, a tu bardzo dobry poczatek młodzików w lidze. Na wyjeździe pokonali Lech Poznań Football Academy Bułgarska.

MŁODZIK – WZPN - III LIGA OKREGOWA MŁODZIK D2 GRUPA II

03 września 2017 – 1 kolejka; godz.11:00

LPFA Bułgarska Poznań – Lotnik-1997 Poznań 3-4 (2-1)

bramki: Staś 20’43’; Maks 24’ – Nikodem 11’53’’; Damian 39’; Wojtek 57’.

Bardzo dobra gra całej drużyny pod względem taktycznym, czyli obrona własnej bramki i szybkie kontry. Prawdę mówiąc taka taktyka sprawiła, że to jednak LPFA miało lekką przewagę i prowadziło grę, ale było to jednak bicie głową w mur przynajmiej do 20 minuty. My graliśmy swoje, groźnie kontrując. Po jednej z takich kontr w 11 minucie po akcji Maksa z Nikodemem, objeliśmy prowadzenie, a Nikoś strzelił pierwszą bamkę tej jesieni dla Lotnika. Niestety brak zdecydowania naszych zawodników w dwóch akcjach gospodarzy sprawiło, że straciliśmy bramki i przegraliśmy pierwszą połowę 2-1. Druga część zupełnie inna. Mimo tej samej taktyki nie było widać już takiej przewagi w posiadaniu piłki przez LPFA. Grało nam się łatwiej i częściej zagrażaliśmy bramce rywali. Konsekwencja w grze sprawiła, że odrobiliśmy straty z nawiązką i prowadziliśmy jedną bramką na 3 minuty przed końcem meczu, po ładnej bramce z wolnego Wojtka. Końcówka nerwowa, bo gospodarze mieli aż 4 rzuty rożne z rzędu, ale udało się to wybronić. Pierwsze punkty jadą na Głuszynę. Brawa dla całej drużyny.

Lotnik-1997: Tomek Stelmaszyk - Damian Arciszewski, Rysiek Figler, Bartek Jamrożek, Nikodem Kruk, Maks Nasternak, Igor Strzelczyk, Kuba Szturomski, Wojtek Wardal, Eryk Wundersee, Sami Zubair, trener: Sebastian Zadencki.

Grano 2x30 minut.

Pozostałe wyniki:

Kotwica II Kórnik – Warta Śrem 3:4

Polonia II Środa Wlkp. – UKS Śrem 1:3

ORLIK STARSZY – WZPN – III LIGA OKREGOWA ORLIK E1 GRUPA X

Mecz z I kolejki orlików został na prośbę gospodarzy (Stoper Poznań) przełożony na 11 listopada.

Pozostałe wyniki:

Wiara Lecha Poznań – Lider Swarzędz 1:9

Piast Kobylnica – Karolinka Koziegłowy 4:1

Stoper Poznań – Lotnik-1997 Poznań (przełożony)

ORLIK MŁODSZY – RED BOX JUNIOR LIGA

Red Box Junior Liga startuje 16 września.