Dobry występ w turniejowym debiucie rocznika 2009.
W dniu 18 lutego w Hali Widowiskowo Sportowej Politechniki Poznańskiej odbył sie turniej rocznika 2009 i młodsi. Biorąc pod uwagę dość mała ilość dzieci z tego rocznika jakimi dysponuje nasz klub wszyscy zawodnicy dostali szanse zaprezentowania sie szerszej publiczności. Głównym celem jaki dziś został postawiony przed zawodnikami była możliwość ogrania się, zdobycia doświadczenia oraz nowych umiejętności.
Wyniki w grupie:
UKS Orlik Poznań - Lotnik 1997 Poznań 0:0
AP Calcio Wągrowiec - Lotnik 1997 Poznań 2:0
Polonia Środa Wlkp. - Lotnik 1997 Poznań 0:1 (Kacper Kuciak)
Po meczach grupowych uzyskaliśmy 4 pkt co pozwoliło nam na awans z grupy B z II miejsca. Niestety w meczu ćwierćfinałowym pomimo ambitnej walki o każdy cm hali nasz zespół uległ lepiej dysponowanej w tym dniu Koronie Zakrzewo.
Ćwierćfinał:
Korona Zakrzewo - Lotnik 1997 Poznań 3:0
Po meczu ćwierćfinałowym pozostała nam walka o V miejsce. Naszym przeciwnikiem został zespół znany nam z fazy grupowej Polonia Środa Wlkp., z którą to udało nam sie zwyciężyć we wcześniejszym etapie rozgrywek. Niestety zmęczenie dało się we znaki i nie udało się powtórzyć poprzedniego wyniku. Podwójnie zmotywowana drużyna z Środy chciała zrewanżować się za wcześniejszą porażkę.
Mecz o V miejsce:
Polonia Środa Wlkp. - Lotnik 1997 Poznań 2:0
W ostatecznym rozrachunku nasz zespół uplasował się na VII pozycji. Zaznaczając, że był to pierwszy turniej rocznika 2009 chłopcom należą się duże słowa uznania za pierwsze w życiu niektórych zwycięstwo w meczu, a co za tym szło awans do najlepszej ósemki turnieju. Należy tez wspomnieć, że zawodnicy w dniu dzisiejszym byli podwójnie zmotywowani chcąc zrobić jak najlepszy prezent na 20lecie naszego klubu.
Wszystkim zawodnikom i ich rodzinom, którzy świetnie dopingowali i pomagali przez cały turniej chcielibyśmy serdecznie podziękować.